Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçi Keller'den işbirliği vurgusu

Giriş Tarihi: 1.6.2015
Büyükelçi Keller'den işbirliği vurgusu
Hollanda'nın Türkiye Büyükelçisi Ron Keller, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti. Keller, Hollanda'nın Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülkelerden birisi olduğuna dikkat çekti. Hollanda Hükümeti ile Türkiye arasındaki bağların kuvvetleneceğine ve ticaret hacminin yükseltileceğine inanan Keller, refaha ulaşmak için işbirliğinin şart olduğunu vurguladı.

İLGİ GÖRECEK
Türkiye'de bulunan Hollandalı firmaların yüzde 4'ünün Mersin'de faaliyet gösterdiğine işaret eden Büyükelçi Keller, rakamların artırılmasını arzuladıklarının altını çizerek, "Ticaret ve deniz nedeniyle oldukça güçlü bağlarımız var. Mersin Limanı'nın sunacağı imkanlar, Hollandalı işadamlarımızın tarafından ilgi görecektir" dedi.

GÜÇLÜ BİR İRADE VAR

Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise Hollanda ile Türkiye arasında 400 yıllık geçmişe dayanan güçlü dostluk ilişkilerinin var olduğunu kaydetti. Keller'in Mersin ziyaretiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin ivme kazanacağını söyleyen Çakacak, "İki ülke arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesi ve 7 milyar dolarlık ticaret hacminin 15-20 milyar dolara yükseltilerek ekonomik ilişkilerin daha da arttırılmasına yönelik güçlü bir irade bulunmaktadır" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükelçi Keller'den işbirliği vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN