Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'in ihracatı yeni tünelle artacak

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Gaziantep'in ihracatı yeni tünelle artacak
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve AK Parti Gaziantep milletvekili adayları Gaziantep Ticaret Borsası'nı (GTB) ziyaret ederek, üyelerle bir araya geldi. Bakan Mehmet Şimşek, Gaziantep'in Mersin limanı üzerinden yaptığı ihracatı, Amanos dağlarına açacakları 19 kilometrelik tünelle İskenderun'a kaydırarak artıracaklarını söyledi.

50 BİN KONUT

Bakanı Şimşek, "Borsamızın Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü büyük projeler var. Bu projeler ülke çapında nitelikli projeler. Bu projelerin tam olarak hayata geçirilmesi noktasında destek vermeye her zaman hazırız" dedi. Gaziantep'te Organize Sanayi Bölgesi çevresinde bir kaç yıl içerisinde 50 bin konutluk bir uydu şehir kurulacağı müjdesini veren Bakan Şimşek, bu projenin şehir için sadece ucuz konut üretimi anlamına gelmediğini ifade ederek şunları söyledi:

200 BİN İSTİHDAM
"2002 yılında organize sanayi bölgesinde 53 bin kardeşimiz çalışıyordu. Şu anda bu sayı 130 bine çıkmış durumda. 5. OSB ile muhtemelen bu sayı 200 bine ulaşacak. Dış ticarette Mersin limanı büyük bir kapımız ama bize çok uzak. İhracatçılarımızın limanlara ulaşımı kolaylaştırmak için İskenderun limanına ulaşmamız lazım, bunun için de Amanos dağlarını 19 kilometre delerek bir tünelle yolu 160 kilometre kısaltacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'in ihracatı yeni tünelle artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN