Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makam aracının kirası maaşının iki katı çıktı

Giriş Tarihi: 6.6.2015
Makam aracının kirası maaşının iki katı çıktı

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, Büyükşehir'de genel sekreterin makam aracına ayda 14 bin lira kira ödendiğini belirterek, "Lütfü Savaş para yok diyor ama paranın nereye gittiği belli" dedi

Hatay'daki su savaşlarında yeni bir iddia ortaya atıldı. Her ortamda belediyenin kaynaklarının kısıtlı olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a cevap AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç'tan geldi. Lütfü Savaş'ın kaynak yokluğundan şikâyet ettiğini ancak genel sekretere kiralanan aracın aylık kirasının 14 bin 160 lira olduğunu söyleyen Atıç, "Madem kaynak yok diyorsun neden genel sekreterin aylık kirası 14 bin 160 lira olan bir araca biniyor? Maaşı 7 bin lira iken makam aracının kirası nasıl 14 bin liranın üstünde olabiliyor ?" dedi.

KANUNLARA AYKIRI

Kanunda kiralanacak araçlar için kriterlerin belli olduğunu kaydeden İl Başkanı Atış şöyle konuştu: Kanunda 'Motor hacmi 1600cc'den fazla olan araç kiralanamaz' denilir. Ama bakıyoruz bu aracın motor hacmi 3000cc. Nerede kaldı kanunlar, kararlar? Elindeki kaynağı doğru kullanırsan senin kaynağın var Sayın Başkan. Bu aracın günlük maliyeti sadece kiralama bedeli 400 lira artı KDV. Bu aracın plakası da merak edenler için söylüyorum, 34 LR 333'tür. Bu kiralama hizmetinin belgeleri de Büyükşehir arşivlerinde mevcuttur.

İYİ NİYETLİ DEĞİL
İl Başkanı Ahmet Atıç, Büyükşehir Meclis Başkanvekili Mehmet Gülen ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci'yle birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, su zamları konusunda yaşanan tartışmalara da belgelerle cevap verdi. HATSU'nun ilk zam kararında hizmeti gerekçe gösterdiğini hatırlatan Atıç, "Gördük ki bu zamlar iyi niyetli değil, hem hizmet yapılmıyor hem de kademeli su tarifesiyle vatandaşın beli bükülüyor" diye konuştu.

HALKI KANDIRIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın gittiği her yerde halkı yanlış bilgilendirdiğini, mahkeme kararına itiraz edilen günün akşamında bile çıktığı televizyon programında halkın ihtiyacı için su fiyatlarını düşürmek istedikleri yalanını söylediğini ileri süren Atıç, "Madem bu konuda gerçekçisin, neden su fiyatlarını indiren mahkeme kararına itiraz ediyorsun? Sayın Başkan, özün sözün bir olsun. Bir yandan halkı kandırırken diğer yandan arka planda halkın aleyhine iş çevirme" dedi.

İTİRAZ ETMİŞLER
Hatay İdare Mahkemesi'nin, Reyhanlı'da kullanılan işyeri sularıyla ilgili zammın durdurulmasına ilişkin kararını hatırlatan Atıç, şunları söyledi: HATSU avukatları karara itiraz etti. İtiraz dilekçesinin 27 Mayıs'ta mahkemeye sundular. HATSU'nun vatandaşı ne kadar düşündüğü ortada. Hatay genelinde içme suyuna yapılan zammın geri alınması için açılan dava da sürüyor. Bizim tek amacımız mağdur etmeden, halkımıza hizmet gitmesini sağlamak.

OY KARŞILIĞI HİZMET
Başkan Atıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın hizmet anlayışını da şu sözlerle anlattı: Ziyaret ettiği her bölgede 'Ne kadar oy verirseniz o kadar hizmet alırsınız, CHP'ye oy vermezseniz hizmet de alamazsınız' diyor. Hiç kimsenin vatandaşımızı tehdit etmeye hakkı yok. Sen bu göreve geldiysen, halk sayesinde geldin. Halka hizmet etmek için geldin. Savaş'ın gittiği her yerde 'oy yoksa hizmet yok' anlayışına şiddetle karşıyız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makam aracının kirası maaşının iki katı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN