İstikrarın önemini Gaziantep gösterdi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, kent olarak son 13 yılda ekonomide 15 kata varan gelişmeler sergilediklerini, bunu istikrara borçlu olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 7.6.2015
İstikrarın önemini Gaziantep gösterdi
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, istikrarın ekonomi, refah ve gelişme için ne kadar önemli olduğunun en güzel örneğini, Gaziantepliler olarak sergilediklerini söyledi. 2002'den bu yana siyasetteki istikrar sayesinde Gaziantep'in büyük bir atak yaptığını belirten Konukoğlu, ihracatçı firma sayısını 15 kat, ihracat yapılan ülke sayısını 12 kat, ihracatı ise 10 kat artırdıklarını vurguladı.

HEPİMİZİN MENFAATİNE
İstikrarın devam etmesinin, Türkiye'nin 2023 yılı hedefleri için çok önemli olduğunu ifade eden GSO Başkanı Konukoğlu, "İstikrarın kesinlikle bozulmaması gerekiyor. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde her zaman için istikrarın korunması yönünde hareket etmemiz lazım. Ekonomimiz şu anda iyi bir rotaya girmiş durumda. Bunun daha ileriye gidebilmesi hepimizin, ülkemizin menfaatine olacaktır" diye konuştu. Gaziantep 2014 yılında 6,6 milyar dolar ihracat gerçekleştiren, her zaman ihracat fazlası veren bir şehir olduğunu, 177 ülkeye ihracat yaptığını ifade eden Konukoğlu, "Gaziantep olarak, istikrar olduğunda ne kadar büyüdüğümüzü ve geliştiğimizi, ülke ekonomisine ne kadar fayda sağladığımızı, bu göstergelerle açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu şekilde istikrarın devam etmesi durumunda 2023 hedefi olan 30 milyar dolara çok rahatlıkla ulaşırız. Bu konuda hiçbir şüphemiz yok" dedi.

YATIRIM İÇİN İSTİKRAR

Sanayicinin önünü açacak yeni gelişmeler hakkında da bilgi veren tKonukoğlu şöyle devam etti: "Önümüzdeki dönem içinde inşallah istikrarla birlikte şu anda programımızda olan, Polateli Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi, 19 milyon metrekareyle sanayicimizin hizmetine en kısa zamanda sunulacaktır. Aynı zamanda Hassa ile Dörtyol arasında açılacak tünelden Gaziantep şehrimizi denize ulaştıracağız. Ve lojistik olarak bize inanılmaz bir avantaj sağlayacak. Bunları başarabilmenin yolu ancak ve ancak istikrardan geçer"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstikrarın önemini Gaziantep gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN