Gaziantep Sanayi Odası iki fuar birden düzenliyor

Gaziantep'in sanayileşen yapısına paralel olarak bir fuar şehri olma yolunda önemli çalışmalar sürdüren Sanayi Odası (GSO), iki fuara birden ev sahipliği yapıyor

Giriş Tarihi: 8.6.2015
Gaziantep Sanayi Odası iki fuar birden düzenliyor
Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Odası ve KOSGEB destekleriyle düzenlenen 21'inci Uluslararası Ayakkabı, Terlik, Saraciye ve Yan Sanayi Kış Fuarı (GAPSHOES) ile Gaziantep Trikotajcılar ve Çorapçılar Odası ve yine KOSGEB'in işbirliğiyle gerçekleşen 3'üncü Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Teknolojileri Fuarı (TRİKONFEX), 10 Haziran Çarşamba günü aynı anda açılacak.

YENİ PAZARLAR İÇİN ÖNEMLİ

GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, üretici ve tüketicileri buluşturan fuarların, yeniliklerin yerinde görülmesi, firmaların yeni iş bağlantıları kurması ve yeni ihracat pazarları sağlaması açısından önemli olduğunu belirtti. Ayakkabıcılığın Gaziantep'te baba mesleği olduğuna işaret eden Konukoğlu, bir zamanlar mahalle arasındaki küçük dükkanlarda tümüyle el işçiliğine dayanan sektörün günümüzde modern sanayi sitelerinde son teknoloji makinalarla üretim yaptığını vurguladı.

SEKTÖR HIZLA BÜYÜYECEK

Gaziantep'in, Türkiye'nin ayakkabı ihracatı içerisinde aldığı payın son beş yılda yüzde 11,7'den yüzde 14,8'e çıktığını belirten Konukoğlu, "Ocak-Nisan 2015 döneminde yaptığımız 42 milyon 975 bin dolarlık ihracatla payımız yüzde 16,2'ye ulaştı. Firmalarımız özgün tasarımları ve yenilikçi anlayışı üretime yansıtması, yüksek katma değerli ürünler yapmasıyla sektör çok daha hızlı büyüyecektir" ifadelerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Sanayi Odası iki fuar birden düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN