Yeni Türkiye hayırlı olsun

Giriş Tarihi: 9.6.2015
Yeni Türkiye hayırlı olsun
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. AK Parti Adana milletvekili adaylarının da katıldığı toplantıda yeni bir Türkiye'ye adım atıldığını söyleyen Yeni, "Milletimiz iradesini ortaya koymuştur. Biz AK Parti olarak, millettin iradesini en üst irade olarak kabul eden bir partiyiz. Seçim sonuçlarında 56 ilde birinci olmuş bir partiyiz, 76 ilde milletvekili çıkardık. Diğer partilerle mukayese edildiğinde AK Parti'nin bu başarısının ne kadar değerli ve anlamlı olduğunun çok açık olduğu kanaatindeyim" dedi.

"MİLLETİN GÜVENİ TAM"
Seçim çalışmalarını yaparken güçlü iktidarla istikrarlı yaşam koşullarını ortaya koyarak bu istikrarın devam etmesi için oy talebinde bulunduklarını belirten Yeni, Milletimiz hem Türkiye'de hem Adana'da AK Parti'yi birinci parti yaparak teveccühünü göstermiştir. Birinci parti yaparak AK Parti'ye güvendiğini göstermiştir. Her ne kadar ortaya çıkan tabloda tek başına iktidar imkanı ortaya çıkmasa da aslında milletimiz AK Parti'ye güvendiğini ve ortaya koymaya çalıştığımız yeni Türkiye yolunda, AK Parti ile yürüme iradesini ortaya koymuştur" diye konuştu.

"ADANA'DA BAŞARILIYIZ"
Yeni, bir gazetecinin "AK Parti'nin Adana'daki başarı grafiğini nasıl buluyorsunuz" şeklindeki soruyu, "Birinci parti olması AK Parti'nin başarılı olduğunu ortaya koymuyor mu? Yerel seçimden bu yana 14-15 ay oldu. Adana'da 11 ilçe ve bir tane büyükşehir belediyesi elinde olmayan bir parti olarak seçime girdik. 8 tane ilçe ve büyükşehir belediyesini elinde tutan bir partinin aldığı oyla AK Parti'nin aldığı oyu mukayese edersek sorunuzun yanıtı ortaya çıkıyor" diye yanıtladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Türkiye hayırlı olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN