'Gerekirse masaya yumruğu indiririz'

HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, Hatay Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerine seslenerek, "Artık su fiyatlarını indirin. Yoksa masaya yumruğumuzu vurmasını biliriz" dedi

Giriş Tarihi: 12.6.2015
'Gerekirse masaya yumruğu indiririz'
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bulunan tüm parti gruplarına seslenerek su fiyatlarına indirim yapılmasını istedi. Tüm meclis üyelerinin ellerini taşın altına koyması gerektiğini belirten Teksöz, "Su meselesini siyasi malzeme yapmadan, meclisteki tüm parti grupları bu konuda mutabakata varmalı ve su fiyatlarını indirmeliler. Çünkü hem esnafın hem de vatandaşın durumu içler acısı" dedi.

ÖZÜR DİLERİZ
Oda başkanlarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Teksöz, yanlış anlaşılmalara neden olmamak için basın toplantısını seçimden sonraya bıraktıklarını söyledi. Toplantıyı geç yapmasından dolayı oda başkanlarından ve esnaftan özür dileyen Teksöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a ve büyükşehir meclisinde grubu olan 4 partinin yetkililerinden seslenerek, su fiyatları konusunda mutabakata varmalarını istedi.

YÜZDE 150 ZAM

Suya yapılan zamdan sonra esnafın kullandığı suyun 1 tonunun 3 liradan 8,5 liraya çıktığını belirten Teksöz şöyle devam etti: Yani esnafın kullandığı suya yüzde 150 zam yapılmış. Başkan Lütfü Savaş ile yaptığımız görüşmede, sağlıksız bir alt yapıya sahip olduğumuzu, su şebekesinde yüzde 70 kaçak olduğunu, şebekenin değişmesi gerektiğini öğrendik. Ancak, bu hizmetlerin maliyetini vatandaşa ve esnafa yüklemenin anlamı yok. Başka bir kaynak bulunmalı.

KABUL EDİLEMEZ

HESOB Başkanı Teksöz konuşmasında şunları söyledi: Bu zammı kabul etmemiz mümkün değil. Biz tüm samimiyetimizle ve iyi niyetimizle Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bulunan 4 parti grubuna ve Başkan Lütfü Savaş'a, esnafım adına rica ediyorum. Lütfen su fiyatlarını makul bir seviyeye çekin. Meclis üyelerinin 88'i de el kaldırarak, fiyatları esnafımızın da hayır demeyeceği bir orana getirin.

"TOPLANTILARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Teksöz basın mensuplarının sorduğu bir soru üzerine, "Biz çağrımızı yaptık. Bundan sonra tüm meclis toplantılarını takip edeceğiz. Biz iyi niyetle çalıştıklarını biliyoruz. Ama su konusunda bir yanlış yapıldı. Bu çağrımıza kulak vereceklerine inanıyoruz. HESOB Hatay'ın en büyük sivil toplum örgütü. Çağrımıza kulak verilmezse B ve C planımızı uygularız. Gerekirse de masaya yumruğumuzu vurmayı biliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gerekirse masaya yumruğu indiririz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN