Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kadına en fazla değer veren kurumlardan biriyiz"

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Kadına en fazla değer veren kurumlardan biriyiz

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kadına en çok bütçe ayıran ve değer veren belediyelerden biri olduklarını söyledi

Kadın Merkezi (KAMER) Vakfı Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ortaklığıyla yürütülen 'Kadın Hakları İnsan Hakkıdır' konulu projenin kapanışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kadına en çok bütçe ayıran ve değer veren belediyelerden biri olduklarını söyledi.

KADIN HAKLARINDA İLERLEME

Son yıllarda kadın haklarında gözle görülür bir iyileşmenin olduğunu belirten Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak kadına yönelik projeler ve çalışmalar yaptıklarını, en çok bütçe ayıran belediyelerden birisi olduklarını aktardı. Şahin, belediye bünyesinde de 5 daire başkanlığını kadınların üstlendiğini açıkladı.

İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR
Kadın haklarının elde edilmesinin kolay olmadığını, bunun güç ve işbirliği ile yapılacağına dikkat çeken Başkan Şahin, kendisinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde de kadına yönelik birçok proje ve çalışmalar yapıldığını kaydetti. Şahin, "Bu çalışmalar öyle bir iki kurumun çalışmasıyla olacak şey değil. Tüm toplumun ve STK'ların destekleri ile sonuca gidilmeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kadına en fazla değer veren kurumlardan biriyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN