Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderunlulara Feyezan müjdesi

Giriş Tarihi: 19.6.2015
İskenderunlulara Feyezan müjdesi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehrin kanayan yarası Feyezan Kanalı'nın ıslahı ile ilgili ihalenin 25 Haziran'da yapılacağını açıkladı. Projenin bitişi ise 650 gün sonra

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehrin kanayan yarası Feyezan Kanalı'nın ıslahı ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını söyledi. Fransızların yaptığı ve İskenderun'un mahkum olduğu kanalda iyileştirme çalışmalarına başlanacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ 6 Bölge Müdürlüğü tarafından ıslah çalışması için ihale açıldı. 25 Haziran'da yapılacak olan ihaleye Türkiye genelinde çok sayıda firmanın katılım göstermesi bekleniyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil mutlu sona yaklaştıklarını belirterek, "İskenderun'un kaderi değişecek dedik, değişiyor. Feyezan Kanalı'nın ıslah edilmesi bu şehre yapılabilecek en büyük hamledir. Bu hamle ile birçok sorun da çözüme kavuşacak. Kanalın başlangıç noktası olan Aşkarbeyli mevkisine yapay gölet yapılacak. Bölgeye yeni bir yaşam alanı kazandıracağız. Şelaleler oluşturacağız. Kanalın iki tarafına yürüyüş ve bisiklet yolları, aydınlatma ve yeşil alanlar yaparak yeni bir cazibe merkezi oluşturacağız" dedi.

2 YILA YAKIN SÜRECEK

Kanalda doğal dönüşüm gerçekleştireceklerinin altını çizen Başkan Dingil, "Şimdiden şehrimize, halkımıza hayırlı olsun" dedi. Yapılacak ihalede Aşkarbeyli kanalında 5 bin 960 metre arasında tabanı beton kaplama, 4 bin 990 metre çift taraflı istinat duvarı, korkuluk yapılması, 87 adet beton şut, 2 bin 816 metre beton duvar-kargir inşaat yıkılması ve 1 adet 8 metre eninde 15 metre uzunluğunda köprü yapımı gerçekleştirilecek. Sözleşmenin imzalanmasının ardından 15 gün içinde yer teslimi yapılıp, 650 günde iş tamamlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderunlulara Feyezan müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN