Yüreğir'de coşkulu akşamlar yaşanacak

Yüreğir Belediyesi, bu yıl da Ramazan ayı boyunca birçok etkinlik düzenleyecek. Başkan Mahmut Çelikcan, "Vatandaşlarımızla birlikte Ramazan coşkusuna ortak olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 19.6.2015
Yüreğir'de coşkulu akşamlar yaşanacak
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ramazan ayı boyunca her yıl olduğu gibi bu yılda Yüreğir'de çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Yüreğir'in değişik bölgelerinde iftar programlarında vatandaşlarla bir araya gelecek olan Başkan Çelikcan, Yüreğir Kültür Merkezi önünde ise unutulmaya yüz tutan gelenek ve görenekleri yansıtan çeşitli gösteriler olacağını, sürpriz sanatçıların sahne alacağını söyledi.

İFTAR PROGRAMLARI
Ramazan ayı boyunca Yüreğir Kültür Merkezi önünde geçmişte sergilenen birçok oyunun tekrar sahneleneceğini belirten Başkan Çelikcan, "Böylece kültürümüze sahip çıkarken, unutulmaya yüz tutan eski oyunların yeni kuşaklara tanıtılmasına vesile olacağız. Bununu yanı sıra Yüreğir'in değişik bölgelerinde iftar programları düzenleyerek vatandaşlarımızla birlikte Ramazan coşkusuna ortak olacağız" dedi.

HAFTADA 3 GÜN

Ramazan Şenlikleri'nin 23 Haziran'da başlayacağını ve haftada 3 gün gerçekleşeceğini belirten Çelikcan, "Animasyon gösterileri, Semazen, Hacivat-Karagöz, Mehter Takımı gösterileri, gölge oyunları, tiyatro gösterileri, sanat müziği konseri, ilahi gurubu konserleri, halk müziği konserleri ve çeşitli gösteriler olacak. Amacımız mübarek ayda vatandaşların ve çocukların gelenek ve görenekleri yaşatmalarını sağlamak" diye konuştu.

'RAMAZAN HOŞGÖRÜDÜR'
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yeni, "İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni barındıran, 11 ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem'den kurtuluş olan Ramazan ayı, Müslümanlar için kaynaşma, paylaşım ve hoşgörüyü ifade eder. Ayrıca, yardımlaşmanın, sevginin, kardeşliğin, mutlulukların, güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Bu ayda yapılan ibadetler, iftarlar, sahurlar toplumsal kaynaşmamız, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından büyük önem taşımaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de coşkulu akşamlar yaşanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN