Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem açılış yaptı hem temel attı

Giriş Tarihi: 20.6.2015
Hem açılış yaptı hem temel attı

Demir-çelik sektörünün devi Tosyalı, Cezayir'de 2017'de 4 milyon ton çelik üretecek. Tosyalı Holding'in Cezayir'deki yatırımları 2 milyar dolara ulaşıyor

Cezayir'in en büyük demir-çelik üreticisi ve en büyük yatırımcısı olan Tosyalı Holding'in, Oran'da bulunan yeni filmaşin ve ticari profil fabrikasının açılış töreni Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal'in katılımı ile gerçekleşti; aynı gün yeni Entegre 'DRI' Demir Çelik Tesisi'nin temel atma töreni de yapıldı. 30 ayda tamamlanması planlanan yeni yatırımlarının sonunda, bugün yıllık 1.6 milyon ton olan çelik üretimi, 4 milyon tona çıkacak.

15 AYDA TAMAMLANDI

2013 yılında 500 milyon dolarlık yatırımla Cezayir'de demir-çelik üretimine başlayan Tosyalı Holding, ülkedeki yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. 250 milyon dolarlık ek yatırımla hayata geçirilen ve 15 ayda tamamlanan 2'nci etapta, filmaşin ve ticari profil üretimi gerçekleşecek. Özellikle KOBİ'leri desteklemeyi hedefleyen yeni tesisin yıllık kapasitesi 700 bin ton olacak ve Cezayir'in tüm ithalatını ikame edecek.

"AYNI HIZLA DEVAM EDİN"
Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal, Tosyalı Holding'in Cezayir'deki yatırımlarından duyduğunu memnuniyeti dile getirdi ve yatırımlara ara vermeden aynı hızla devam edilmesini talep etti. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ise 500 milyon dolar yatırımla 2013 yılında Cezayir'de üretime başlayan demir-çelik fabrikasının ulusal inşaat demiri talebinin önemli bir kısmını karşıladığını söyledi. Tosyalı, Cezayir'deki yeni yatırımların ülkenin geleceğine duyulan güvenin önemli bir göstergesi olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem açılış yaptı hem temel attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN