Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskender'in izinde 2'nci festival hazırlığı

Adana'nın Karataş ilçesi, bu yıl 2'ncisi düzenlenecek olan Büyük İskender Festivali'ne hazırlanıyor. Festival, 15-22 Ağustos tarihleri arasında yapılacak

Giriş Tarihi: 20.6.2015
İskender'in izinde 2'nci festival hazırlığı
Çukurova'nın topraklarının denizle buluştuğu Karataş, bu yıl 15-22 Ağustos tarihleri arasında 2'ncisi düzenlenecek olan Büyük İskender Festivali'ne hazırlanıyor. Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, "Gülben Ergen, Ferhat Göçer, Kibariye, Selda Bağcan, Rafet El Roman, Zeynep Dizdar, Selim Güngören, Melih Görgün gibi Türkiye'ye mal olmuş sevilen sanatçıları festival süresince her gün ücretsiz halk konserlerinde vatandaşla buluşturuyoruz" dedi.

RENKLİ BİR HAFTA

Başkan Ünal, "Konserlerin yanı sıra dans gösterileri, stand-up, tiyatro, halk oyunları, 20 gün boyunca sürecek açıkhava sinema gösterimi, yemek yarışması ve sportif yarışmalar düzenleyeceğiz. Festivalde her yaştan insanların katılabileceği eğlenceler ile surf custing, at çek yarışmaları, uçurtma ve boyama şenliği gibi organizasyonları hayata geçireceğiz. Karataşlılar ve dışarıdan gelen konuklarımız, unutulmaz günler yaşayacak" diye konuştu.

'ÇITAMIZI YÜKSELTTİK'
Geçen yıl ilk festivali düzenlediklerinde gösterilen ilgi ve halkın coşkulu katılımının, belediye olarak kendilerini cesaretlendirdiğini belirten Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, "Adana ve Karataş için Türkiye'de ve dünyada ses getirecek yeni bir festival için kolları sıvadık. Bu yıl 15-22 Ağustos'da Karataş'ta buluşuyoruz. Akdeniz'in İncisi Karataş'ımızı tüm dünyaya tanıtmak için bütçemizi ve hedefimizi büyüttük, çıtamızı yükselttik. İçeriği çok zengin bir festival hazırladık" şeklinde konuştu.

TANITILMAYI HAK EDİYOR
Başkan Ünal açıklamasına şöyle devam etti: Adana'ya duble yol ile 25 dakika mesafede, barındırdığı kuş türleri açısından Türkiye'nin A sınıfı niteliğindeki 19 sulak alanından ikisini oluşturan Akyatan ve Ağyatan gibi 'Kuş Cenneti' değerleri, 49 kilometrelik doğal uzun kumsalı, bakir, kirlenmemiş denizi ve sahili yanında sahip olduğu 4 bin yıllık tarihi ve başta Magarsus Antik Kenti kalıntıları ile birlikte tarihin en önemli kişiliklerinden olan Büyük İskender'in tarihe imza attığı önemli merkezlerden biri olması sıfatıyla Karataş başta Adana'mız olmak üzere Türkiye ve dünyaya tanıtılmayı hak ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskender'in izinde 2'nci festival hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN