Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geri dönüşüm için düğmeye basıldı

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Geri dönüşüm için düğmeye basıldı

'Geri Dönüşüm Başlıyor' projesini hayata geçiren Tarsus Belediyesi, proje kapsamında okullara atık pil ve atık yağ makineleri teslim etti

Tarsus Belediyesi gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakmak için Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği "Geri Dönüşüm Başlıyor" projesi kapsamında ilk olarak Tarsus Atatürk İlköğretim Okulu'nda yapılan törenle atık pil ve atık yağ makinelerini teslim etti. Proje kapsamında Tarsus sınırları dahilinde bulunan ilk ve orta okul olmak üzere 43 okula toplam 55 adet Atık Pil ve Atık Yağ Makineleri dağıtımına başlandı.

EL ELE VERECEĞİZ
"Geri Dönüşüm Projesi"nin 2014 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının iyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında mali destek sağlanan bir proje olduğunu söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, "Bu makineleri dağıtmamızdaki amacımız siz öğrenci kardeşlerimiz ve sizin aracılığınızla ailelerinize ulaşarak el ele vererek çevre kirliliğinin üstesinden birlikte gelmek istememizdir" ifadelerini kullandı.

ÇEVREYE ZARARI BÜYÜK
Atık yağ ve atık pillerin doğaya gelişi güzel bırakıldığında çevreye oldukça ciddi zararlar verdiğinin altını çizen Can, "Lavaboya dökülen 1 litre atık yağ, denizlere ulaşarak 1 milyon metreküp deniz suyunun kirlenmesine sebep olmaktadır. Bir küçük atık kalem pil ise 4 metrekare toprağı kirleterek bu toprağı üretim yapamaz hale getirmektedir. Kısacası eğer atıklarımızı gerektiği şekilde kaynağında ayırmazsak, doğaya gelişigüzel atarsak doğal kaynaklarımız kirlenir ve yaşanabilir çevremiz yok olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geri dönüşüm için düğmeye basıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN