Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvan pazarı herkese örnek

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Hayvan pazarı herkese örnek

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Canlı Hayvan Ticaret Merkezi'nin bir örnek olduğunu vurguladı

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Canlı Hayvan Ticaret Merkezi'nin 21 bin metrekare üzerinde kurulu olduğunu belirterek, bu tesisin bir örnek olduğunu vurguladı. 21 bin metrekare üzerine kurulu tesisin içerisinde her biri bin 100 metrekareden oluşan 20 adet küçükbaş ve her biri 4 bin metrekareden oluşan 12 adet büyükbaş hayvan satış yeri bulunuyor.

2,5 MİLYON LİRA HARCANDI

Toplam 32 iş yerinin bulunduğu tesiste bir idari bina, kafeterya ve esnafların yem ile diğer ihtiyaçlarının giderileceği depolar bulunuyor. Kent merkezinde bulunan hayvan pazarlarının bu tesise taşındığını söyleyen Can, "2 milyon 500 bin liraya yapılan bu tesiste canlı hayvan ticareti ile uğraşan esnaflarımıza ve bu hizmetten faydalanan insanlarımıza modern sağlıklı bir ortamda işlerini yapabilme imkanı sağlandı. Esnaflarımızın buraya taşınması sureti ile şehrimizin değişik yerlerinde bu amaçla kullanılan yerler temizlendi ve çevre kirliliğinin önüne geçilerek insanlarımızın daha rahat bir ortamda yaşamalarına imkan sağlandı" dedi.

TARSUS'UN AVANTAJI VAR

Büyükşehir Yasası'yla belediyecilik anlayışının değiştiğini söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise büyükşehir sınırları içerisine giren Tarsus'ta artık hizmetlerin büyük bir kısmının Büyükşehir'den gelmesi söz konusudur. Tarsus'un bir avantajı var, Tarsus şehircilik anlayışıyla ortaya çıkan hizmetlerle Mersin'de 12 ilçenin de önüne geçmiş durumda. Bu hizmetler daha önceden tamamlandığı için yeni hizmetlerle daha da taçlanacak daha da ileri noktaya taşınacak" diye konuştu. Bu tesisin 1994 yılından bu yana hayal edildiğine dikkat çeken Kocamaz, "Bu hayvan pazarı 1994'ten bu yana hayal ettiğimiz, hayata geçirmeyi düşündüğümüz geçici olarak da Berdan Nehri'nin kıyısında 82 Evler Mahallesinin sınırları içerisinde barındırılan bir bölge iken bugün burada çok daha sağlıklı çok daha iyi hizmet vermek için konuşlanmış durumda. Hayvan pazarının buraya taşınmasına en çok 82 Evler Mahallesi sakinleri sevinmiştir. Çünkü devamlı şikayetler geliyordu, tüp depolarının orada olması, hayvan pazarının orada olması çeşitli şekillerde eleştirilere, serzenişlere neden oluyordu. Ama bugün 82 Evler Mahallesi belki de Tarsus'un en cazip bölgelerinden birisi haline gelecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvan pazarı herkese örnek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN