Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus sanatın da merkezi olacak

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Tarsus sanatın da merkezi olacak
TARSUS Belediyesi ile Ressamlar Derneği'nin işbirliğinde düzenlenen ve ilki gerçekleştirilen "Uluslararası Tarsus Sanatçılar Buluşması" büyük ilgi gördü. Buluşmaya 20 ülkeden 40 sanatçı katıldı. Yaklaşık 1 hafta boyunca Kubatpaşa Medresesi'nde sanatlarını icra eden ressamlar, Mehmet Bal Sanat Galerisi'nde eserlerini törenle tanıttılar.

'GEREKEN YAPILIR'
Törende konuşan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus'un tanıtımı noktasında üzerlerine düşen görevi yaptıkları söyleyerek, "Yirmi ülkeden yerli ve yabancı toplam 40 sanatsever şehrimizdeydi. Bir hafta boyunca şehrimizde yetenekleriyle birlikte, güzel resimler yaptılar. Bugünde resimlerini sergiliyorlar. İnşallah gelen misafirlerimiz, bizlerden ve şehrimizden memnun kalmışlardır" dedi. Düzenlenen etkinliğin sanat sevgisinin yanı sıra kentin tanıtımı adına da önem taşıdığına dikkat çeken Başkan can "Etkinliğimize katılan sanatseverler gittikleri yerde, şehrimizin tanıtımını yapacaklar. Dünyanın 20 ülkesinden gelen sanatseverler gittiği yerde Tarsus'umuzu anlatacaklar ki, bu da şehrimizin tanıtımı için gerekli, böyle projeleri belediye başkanı olarak destekliyorum. Her zaman için böyle projelere açık olduğumu belirtmek istiyorum" diye konuştu.

ELÇİ OLACAKLAR

Tarsus Kaymakamı Hasan Göç ise "Tarsus Belediyemizin katkıları ile Tarsus Ressamlar Derneğimiz çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Uluslararası çapta ülkemizin kıymetlerini de içine katarak Tarsus'umuzda buluşturdu. Şu anda buradan gidecek olan arkadaşlarımız Tarsus'un birer elçisi olarak dünyanın dört bir tarafına dağılacaklar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus sanatın da merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN