Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye örnek olacak bir proje

Hayırsever Ülker Aydın'ın yaptırdığı ve bölgenin tek örneği olan Yaşlılar Erinç Evi ile Tarsus Belediyesi'nin yaptığı park hizmete girdi

Giriş Tarihi: 23.6.2015
Türkiye'ye örnek olacak bir proje
Hayırsever Ülker Aydın tarafından yaptırılan, bölgenin tek örneği olan Yaşlılar Erinç Evi ve Tarsus Belediyesi tarafından yapılan park törenle hizmete açıldı. Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge açılışta yaptığı konuşmada Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi'nin özellikle yaşlılar ve Alzheimer hastaları tarafından kullanılmasından son derece mutlu olduğunu söyledi.

7 MİLYON YAŞLI VAR

Prof. Dr. Aynur Özge "Yaşlanan bir ülkeyiz, hep genç olmakla övünüyoruz ama 2012 adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre şu an Türkiye'de 7 milyon 65 yaş üstü büyüğümüz var. Hepimiz her yaşta kaliteli yaşamak, insanca yaşamak istiyoruz, bunu hak ediyoruz. İşte Tarsus bu anlamda birçok şeyde olduğu gibi bir ilke ev sahipliği yapıyor. Biz de Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi olarak bu projede yer aldığımız için çok büyük onur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

BÖLGEDE ÖRNEĞİ YOK

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise Tarsus Belediyesi Ülker Aydın Parkı ve Yaşlılar Erinç Evi bölgede tek ve örnek bir eser olduğunu belirterek, Ülker Aydın Yaşlılar Erinç Evi'nin yeri, Tarsus Belediye Başkanı iken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz tarafından tahsis edildi. Sayın Ülker Aydın hanımefendi örnek bir davranış göstererek, binanın yapımını ve iç tefrişatı üstlenmiştir" ifadesini kullandı.

14 BİN 500 METREKARE

Yapılan park ve hizmet alanıyla ilgili bilgi veren Başkan Can "Alan yaklaşık 7 bin 500 metrekare büyüklüğe sahip ve çocuk oyun alanı, fitness alanı, basketbol alanı ile meydan niteliğine sahip alanları içermektedir. Bu alanın çevre düzenlemesi, bağlantı yolları, peyzaj düzenlemeleri, alt yapısı belediyemiz tarafından yapılmıştır. Alanın büyüklüğü 14 bin 519 metrekaredir ve iki ayrı kısımdan oluşmaktadır. Yukarıdaki tesis Yaşlılar Erinç Evi olarak yaşlılarımıza ve Tarsus Alzheimer Derneği'ne hizmet verecektir" dedi.

İHTİYAÇLARI GİDERİLMELİ
Tarsus Kaymakamı Hasan Göç ise toplumun gittikçe yaşlandığını gelişmekte olan ülkelerinde aynı gerçekle yüz yüze olduğunu söyledi. Kaymakam Göç "Aile ve sosyal destekten mahrum kalan, ilgiden mahrum kalan yaşlılarımızın durumu toplumumuz için çok büyük bir sorun haline gelecek. Onların ihtiyaçları mutlaka giderilmelidir" şeklinde konuştu.

HERKES YAŞLANACAK

Törende son olarak konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise yaşlılığın herkesin başına geleceğini ve bu tesis sayesinde yaşlıların günlerini en iyi şekilde değerlendireceğini belirtti. Başkan Kocamaz, "Gerçekten hepimizin mukadder sonu olan yaşlılık Allah ömür verirse mutlaka başımıza gelecek. Geldiğimiz noktada eser ortada, tabi ki bu eser tek başına bir eser olmazdı. Çevre düzenlemesi ve parkın oluşması gerekiyordu. Değerli belediye başkanımız Şevket Can o eksiği tamamladı ve bugün bu hayırlı hizmetin açılışında beraberiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye örnek olacak bir proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN