Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HKÜ'nün genç hocasına 4 yıl üst üste teşvik ödülü

Giriş Tarihi: 28.6.2015
HKÜ'nün genç hocasına 4 yıl üst üste teşvik ödülü
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi (İİSBF) İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi Serkan Aracı, 3 yıldır aldığı "TÜBİTAK Teşvik Ödülü"ne bu yıl 4'üncüsünü ekleyerek büyük bir başarıya imza attı. Öğr. Gör. Serkan Aracı, Uluslararası SCI-E indeksli olan "Ars- Combinatoria" adlı dergide hakemlik görevi yaparak, 200'den fazla makaleye hakemlik yaptı.

MAKALE HAKEMLİĞİ

Bunların yanında çalıştığı alanları içeren "AppliedMathematicsandComputation (SCI-E), Journal of number Theory (SCI\SCIE), Advances in Difference- Equations (SCI-E), Journal of Inequalitesand Applications (SCI-E), TaiwaneseJournal of Mathematics (SCI)" gibibirbirinden önemli birçok dergide aktif hakemlik yapan Aracı, 75 yıldır veritabanı olan ve milyonlarca dergiyi tarayan "Mathematical Reviews"da yine hakem olarak görev aldı.

ÇOK YOĞUN ÇALIŞTIM

Serkan Aracı, kendisini şu ifadelerle anlattı: "Gaziantep Üniversitesi Matematik Bölümü'nde2010 yılında lisansımı, 2013'te yüksek lisansımı tamamladım. Şimdi de aynı üniversitenin Matematik Bölümü'nde doktora yapmaktayım. 2009 yılında 3'üncü sınıfta iken Doç. Dr. Mehmet Açıkgöz tarafından verilen 'Analizden seçmeli konular' adlı ders, bilimsel çalışmalarımın başlangıcı olmuştur. Bu derste, sürekli makalenin yapısını inceler ve yeni konular öğrenirdim. Devamlı olarak o kadar yoğun çalışıyordum ki 1 hafta dahi tatil yapamıyordum. Bu Sürekli güçlü dergi yayımcılarında basılan makaleleri okuyordum. Bu harcadığım efor, akademik çalışmalarımın devamını sağladı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HKÜ'nün genç hocasına 4 yıl üst üste teşvik ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN