Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'daki Küçük Evler Türkiye'ye model oldu

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde hayırseverlerce inşa edilen 2 kişilik 'Küçük Evler'i, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da Türkiye genelinde uygulayacak

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Adana'daki Küçük Evler Türkiye'ye model oldu
Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde hayırseverlerce inşa edilen, 2 kişilik Küçük Evler'in sayısı, 8 adet yeni ev ile birlikte 50'ye ulaştı. Adana Huzurevi'ne 1994 yılında giren ve 2002 yılında vefat eden emekli öğretmen Müyesser Gürtürk'ün, 1997 yılında ilk evi kendisinin yaptırmasıyla başlatılan 45 metrekarelik ve 2 kişilik Küçük Evlerin sayısı Türkiye'ye hızla yayılıyor.

AÇILIŞINI VALİ YAPTI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca Türkiye genelinde uygulanması planlanan evlerin açılışı, Vali Mustafa Büyük'ün katılımıyla gerçekleştirildi. Küçük Evler'in açılış törenine Vali Mustafa Büyük ile eşi Emine Büyük, Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Çukurova Kaymakamı Dr. Mehmet Ali Özkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, Huzurevi Müdürü Nurdan Kama, Huzurevi sakinleri ve davetliler katıldı.

SAYILARI HIZLA ARTIYOR

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Kılıç, açık mutfaklı bir salonu, yatak odası, ıslak zemini (banyo-wc) olan, önünde ise küçük bir balkonu ve bahçesi bulunan evlerin sayısının hızla arttığını belirtti. Huzurevi Müdürü Nurdan Kama da, ilk kez Adana Huzurevi'nde uygulanan bu projenin bakanlık tarafından Türkiye genelindeki huzurevlerinde uygulanması kararı alındığını söyledi.

TOPLUMSAL BİR GÖREV
Vali Mustafa Büyük, yaşlılarına sahip çıkmanın toplumsal bir görev olduğunu belirterek, "Sosyal hizmetler konusunda devletimizin çok önemli hizmetleri var. Bu hizmetlerden biri de huzurevleri" dedi. Vali Mustafa Büyük, evlerden birinin yapımını gerçekleştiren Fikri Faiz Güralp ile diğer hayırseverlere plaketlerini verdi. Huzurevi'nde yeni yaptırılan evlerin açılış etkinliği, gerçekleştirilen iftar programıyla son buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'daki Küçük Evler Türkiye'ye model oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN