Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Restorasyon bitti trafik çilesi bitmedi

Giriş Tarihi: 2.7.2015
Restorasyon bitti trafik çilesi bitmedi

Büyüksaat trafiğe açılmasına karşın dolmuş yasağı sürüyor. Ara sokaklara yönlendirilen dolmuşlar trafik karmaşasına neden oluyor. Bölge esnafı ve dolmuşçular duruma tepkili

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyüksaat ve çevresinde ayladır süren restorasyon çalışması gecikmeli de olsa tamamlandı ancak bölgede esnaflarla sürücüleri çileden çıkaran trafik keşmekeşi ise hala sürüyor. UKOME, restorasyon çalışması başlayınca bölgeyi araç trafiğine kapadı. Alimünif Yeğenağa Caddesi'nden eski vilayeti takiben Taşköprü'ye çıkacak olan araçlar Karasoku Mahallesi ara sokaklarından Kızılay Caddesi'ne yönlendirildi. Bölgede zaten sıkışık olan trafik içinden çıkılmaz hal aldı.

CİNNET HALİ

Karasoku Mahallesi'nde yıllardır esnaflık yapan Talip Arslan, esnafın, sürücülerin, yayaların ve vatandaşların artık cinnet geçirme noktasına geldiğini öne sürerek, "Sabahın erken saatlerinden akşam dükkanı kapatıncaya kadar geçen zaman içinde birileriyle kavga etmemek için kendimizi zor tutuyoruz. Böyle bir uygulama olmaz. Bölgede park sorunu yüzünden yollar zaten daralmış durumda. Buna bir de dolmuş trafiği eklenince gerçekten nefes alınamaz hale geliyor. 35 yıldır bu bölgedeyim. Böyle bir şey görmedim. Son 2 yıldır yaya olarak bile yürümekte zorlanmaya başladık" dedi. Adana'nın iş yükünü büyük ölçüde çeken Kızılay Caddesi'nin normalde yetersiz olduğunu mevcut duruma bir de dolmuş trafiğini ekleyince herkesin feryat edecek noktaya geldiğini belirten esnaflardan Alaattin Çoğal, "Daracık yol 2,5 milyonluk Adana'nın yükünü taşıyabilir mi? Esnaf bitti. Kepengini kapatan kaçıp gidiyor. Trafik kargaşası, yol verme tartışması yüzünden her gün taşlı sopalı kavgalara tanık oluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Restorasyon bitti trafik çilesi bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN