Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cep telefonundan yolladığı mesaj hayatını kararttı

Arkadaşlarıyla mesajlaşırken öğretmeni hakkında küfürlü ifadeler kullandığı iddiasıyla soruşturma açılan lise öğrencisine 2 disiplin kurulu tarafından verilen 2 farklı ceza, usulsüzlüğü ortaya çıkardı

Giriş Tarihi: 3.7.2015
Cep telefonundan yolladığı mesaj hayatını kararttı
Mersin'de mesajla öğretmeni hakkında küfürlü ifadeler kullandığı öne sürülen 16 yaşındaki Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi öğrencisi Z.U'nun başına gelmeyen kalmadı. Okulun verdiği '5 günlük uzaklaştırma' cezası onaylanan Z.U., sevk edildiği İlçe Disiplin Kurulu'nca bu kez 'okul değiştirme' cezasına çarptırıldı. Bir başka okula nakledilen Z.U.'nun annesi Nahide Utku karara itiraz edince büyük bir yanlışlık ortaya çıkmış oldu.

DİSİPLİN CEZASI VERİLDİ
İddiaya göre, Dil ve Anlatım dersinde tiyatro çalışması yapılırken bazı öğrencilerin dersini dinlememesi üzerine öğretmen Z.G., öğrencilerden Z.U.'yu azarlayarak, "Benim emeklerime nasıl saygı duymazsın? Sen kim oluyorsun? Seni bu okuldan göndermesini bilirim' dedi. Öğrenci Z.U.'nun arkadaşları ile mesajlaşırken küfürlü sözler sarf ettiği bir öğrenci tarafından öğretmenine gösterildi. Bunun üzerine Z.U., disiplin kuruluna verildi ve 5 gün uzaklaştırma cezası aldı.

"OĞLUM BUNALIMA GİRDİ"
Okul Müdürü Mehmet Akkaya'nın onayından sonra Z.U. bu kez de üst kurula sevk edildi. Akdeniz İlçe Disiplin Kurulu öğrenciye okul değiştirme cezası verdi. Z.U., Salim Yılmaz Anadolu Lisesi'ne verildi. Ancak ailesi çocuklarının durumuna itiraz etti. İtiraz kabul görüldü ve Z.U., yeniden eski okuluna dönmesi kararlaştırıldı. Ancak bu kez okul yönetimi kontenjan dolduğunu gerekçe göstererek Z.U.'yu almak istemedi. Anne Nahide Utku, "Bir öğrenciye iki kez ceza verilmeyeceğini öğrendik. Yapılan uygulama yanlış. Şimdi oğlum bunalımda. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cep telefonundan yolladığı mesaj hayatını kararttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN