Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal yardımda öncülük yapıyor

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Sosyal yardımda öncülük yapıyor

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal anlamda da halkın yanında olan İskenderun Belediyesi yaptığı yardımlarla takdir topluyor

İskenderun Belediyesi tarafından hazırlanan sosyal yardım yönetmeliği çerçevesinde hayatlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken ailelere yardımlar yapılıyor. İlçe sınırları içerisinde oturan, yoksul olup temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişi ve ailelere çeşitli yardımlar yapılıyor. Ayrıca deprem, yangın, sel gibi afete maruz kalan muhtaç kişilerinde müracaatları değerlendiriliyor.

OLANAKLAR SEFERBER

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılmak istediklerini ifade ederek, "Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yardımlarımız gözlerden uzak devam ediyor. Bölgenin en güçlü yardım yönetmeliği ile bu güne kadar 101 vatandaşımızın derdine derman olduk" dedi. Başkan Seyfi Dingil, belediyenin tüm olanaklarıyla vatandaşların yanında olduğuna dikkat çekti.

ENGELLİLERE ÖNCELİK

Belediyeye yapılan başvuruları dikkatle takip edip, gerekli soruşturmayı yaptıktan sonra nakti yardımların da yapıldığının altını çizen Başkan Seyfi Dingil, "Vatandaşlarımızın istekleri özellikle engelli vatandaşlarımızın talepleri bizim için önceliklidir. Tekerlekli sandalye isteyen herkesi memnun ettik. Onlar da her fırsatta bize teşekkürlerini sunmayı ihmal etmediler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal yardımda öncülük yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN