Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasan Kalyoncu'da tercih tanıtım maratonu sürüyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Hasan Kalyoncu'da tercih tanıtım maratonu sürüyor
Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) açıklanmasının ardından üniversite adaylarında tercih heyecanı başladı. Aday öğrencilere tercih günlerinde destek sağlamak için "Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Tercih &Tanıtım Günleri" 14 Temmuz 2015 tarihine kadar her gün gençleri ve ailelerini ağırlıyor. Tarihi İpek Yolu üzerinde 2010-2011 akademik yılında öğrencilere kapılarını açan HKÜ, yeni eğitim-öğretim yılında mevcut 19 bölümüne İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Anestezi Programı olmak üzere 3 yeni bölüm ekleyip toplamda 22 bölüme ulaşmış durumda.

DEĞİŞİM PROGRAMLARI VAR

HKÜ olarak öğrencileri hayata hazırlarken, aynı zamanda kişisel gelişimlerine ve kariyer planlarına da yardımcı olduklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, üniversite hakkında şu bilgileri verdi; "Öğrencilerimize yaşayan bir kampüs içinde eğitim görebilme ayrıcalığı, yurtdışındaki üniversiteler ile yakın iletişim kurabilme ve uluslararası değişim programlarına katılabilme imkanları sunuyoruz. En önemlisi tüm akademik kadromuzu, idari kadromuzu ve öğrencilerimizi sürekli bir gelişim süreci içinde tutarak yaşam boyu eğitimin kodlarına sahip olmalarını amaçlıyoruz."

YERLEŞKEDE AĞIRLANIYOR

Aday öğrenciler; üniversitenin fakülteleri, yüksekokulları ve meslek yüksekokulu hakkında deneyimli akademisyenlerden detaylı bilgi alabilecek. Aday öğrenciler; HKÜ'nün tarihi, yerleşkeleri, burs imkanları, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendiriliyor. Öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkanı bulan ve her türlü sorularına cevap alan aday öğrencilerin "HKÜ Tercih &Tanıtım Günleri 2015"te tercihlerini güvenli şekilde yapabilmeleri amaçlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu'da tercih tanıtım maratonu sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN