Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk cerrahının anıları kitap oldu

Giriş Tarihi: 10.7.2015
Çocuk cerrahının anıları kitap oldu
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi mezunu Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Sadettin Güney, çoğu aile ve meslek hayatından oluşan anılarını kitaplaştırdı. Dr. Güney'in "Nasıl Geçti Habersiz" başlığını taşıyan kitabı, 3P Yayıncılık tarafından yayınlanarak kitapevlerindeki raflarda yerini aldı. Geçtiğimiz haftalarda da imza günü gerçekleştirilen kitap, yazarın meslektaşları, edebiyatçılar ve okurlardan övgü aldı.

YAZMAYA DEVAM
Dr. Sadettin Güney, bir yıl kadar önce ÇÜ Tıp Fakültesi 1988 mezunlarının sosyal medya üzerinden anılarını paylaşmasının ardından kitap fikrinin oluştuğunu söyledi. Önce meslektaşlarının anılarını bir araya getirmek istediğini ancak hekimlerin ilgisi yetersiz kalınca, kendi anılarını yazmaya başladığını belirten Dr. Güney, "Doktor arkadaşlarım Ferat Erol, Ayla Erol, Fatoş Örer ve Şermin Kartal'ın teşvikiyle anılarımı kitaplaştırdım. Sanırım kitap yazmaya devam edeceğim. Çünkü yazmak bende bir tutkuya dönüştü" dedi.

DİLİ ÇOK AKICI
Dr. Sadettin Güney'in akıcı bir dille, ilginç anekdotlara yer vererek ve olayların yaşandığı döneme başarılı gözlemlerini de ekleyerek yazdığı kitap için Prof. Dr. Erbuğ Keskin, "Geçmiş naiftir. Bir kısmı benimle de kesişen anıları okurken, o naifliğin içinde keyifle dolaştım" dedi. Op. Dr. Emin Zümrütdal ise kitabı yorumlarken "Önemli olanın, yaşamın hangi tarafında bulunduğunun muhteşem bir örneği insan Sadettin Güney" ifadesini kullandı. Yazar Kenan Öz de "Nasıl Geçti Habersiz, okurken zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğim ender kitaplardan biri" yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk cerrahının anıları kitap oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN