Hissedilebilir beceriksizlik

Adana'da görme engellilere yönelik hissedilebilir yüzey çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi'nin bu işte de başarılı olamadığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Hissedilebilir beceriksizlik
Adana Büyükşehir Belediyesi, daha engelsiz bir şehir yaratabilmek amacıyla Atatürk Caddesi'nde görme engelli vatandaşlara yönelik olarak hissedilebilir yüzey çalışması başlattı. Uygulamanın ilk adımları Atatürk Caddesi Akademi Kavşağı ile Türkkuşu Kavşağı arasında atıldı. Kaldırımda hissedilebilir yüzey uygulaması hayata geçirilmek istendi ancak sonuç alınamadı. Baştan savma sürdürülen çalışmalar başarısız oldu, hissedilebilir yüzeylerin çoğu bozuldu, aradan bir gün bile geçmeden yenilenmek zorunda kaldı.

BOYA İLE KAPATILDI
Atatürk Caddesi'nde Arıplex Sineması'nın önünde yapılan hissedilebilir yüzeylerin bir bölümü "suyla temas etmesinden dolayı zarar gördü" gerekçesiyle sökülüp yeniden yapıldı. Ancak yapılan incelemede sorunun sudan kaynaklanmadığı ortaya çıktı. İşi yapan kişilerin dikkatsizliği, uygun malzeme kullanmaması ya da bu işin ehli olmaması yüzünden hissedilebilir yüzeyler Büyükşehir Belediyesi'nin önüne gelmeden üç ayrı noktada sökülüp yenilenmek zorunda kaldı. Montaj çalışmaları sırasında yapıştırıcıların son derece dikkatsiz kullanıldığı, kaldırımların kirletildiği, yüzey ölçülerinin yanlış hesaplanması yüzünden çoğu yerde iki yüzey arasının sarı boya ile kapatıldığı görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hissedilebilir beceriksizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN