Kurda kuşa özel meyve bahçesi

Giriş Tarihi: 11.7.2015
Kurda kuşa özel meyve bahçesi

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, yaban hayvanları ve kuşların beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla yabani ağaçları aşılayarak meyve bahçesi oluşturdu

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı'nda özel ayrılmış alana, yaban hayvanlarının beslenmeleri için oluşturulan meyve bahçesi, ürün vermeye başladı. Yeni dikilen ağaçların meyve vermeleri birkaç yıl süreceği için, bazı badem ağaçlarına yapılan aşılarla birlikte, aşılanan ağaçlar ilk meyvelerini verdi.

2 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Bahçe sayesinde yaban hayvanlarının beslenmelerine kolaylık sağladıklarını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Dülük Tabiat Parkı içinde bir yaban hayatı var. Doğal hayatı korumak adına 2 yıl boyunca burada meyve ağacı çalışması yaptık. Yetişmiş olan ağaçların yanı sıra, boş olan alana 2 bin yeni meyve ağacı diktik. Mevcut yabani olan ağaçlarımızı aşıladık ve bugün de meyve vermeye başladılar. Her türlü meyve ağacının olmasına özen gösteriyoruz" diye konuştu.

TAVŞAN VE TİLKİ DE VAR

Ormanda çok sayıda kuş türünün yanı sıra tavşan ve tilki gibi yaban hayvanlarının da yaşadığına dikkat çeken Fadıloğlu, Türkiye'nin insan eliyle dikilen en büyük ormanı olma özelliğine sahip Dülük Tabiat Parkı içindeki uygulamanın da Türkiye'de ilk ve tek olduğunu belirterek, "Allaha şükürler olsun bugün burada diktiğimiz ağaçlarımızın meyve verdiğine hep birlikte şahit olduk" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurda kuşa özel meyve bahçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN