Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep OSB çevreye duyarlı

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Gaziantep OSB çevreye duyarlı
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, dünyanın en büyük sorunu olan çevre kirliliği sorununu kökünden çözmek için sürdürülebilir politikalar yürütüyor. Sanayileşme faaliyetlerinin hızının artması ile birlikte planlı bir gelişimin sağlanması için kurulan organize sanayi bölgeleri arasında Türkiye'deki en büyüklerden olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, sanayi üretimi ile birlikte su arıtmadan doğalgaza, kimyasal atıktan ağaçlandırma ve peyzaja kadar çevresel faktörleri ve dengeleri korumaya özen gösteriyor.

"DOĞAYA KİRLİ SU BIRAKMIYORUZ
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, 2003 yılında devreye alınan günlük 90 bin metreküp kimyasal ve biyolojik arıtma kapasitesine sahip su arıtma tesisinin 1 milyon nüfusun su ihtiyacına eşdeğer potansiyele sahip olduğunu belirtti. Nakıboğlu, "Şu an fiili durumda 55 bin metreküp günlük arıtma gerçekleştiriyoruz. Arıtma tesisimizden deşarj edilen arıtılmış sanayi suları yönetmeliklerce şart koşulan bütün standart değerleri sağlıyor" dedi.

10 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Deşarj standartlarında su bırakmalarına rağmen Adaklı-Salkım güzergahında yaklaşık 11 km'lik dere yatağına 1600 mm çapında koruge boru döşediklerini vurgulayan Nakıboğlu, "İlgili köylerdeki insanların şikayetleri üzerine Büyükşehir Belediyesi'nin projelendirdiği ve yapımını üstlendiği 10 milyon TL'lik finansmanın da OSB'miz tarafından karşılandığı bu çalışma sayesinde bölgedeki atık su, dere yatağından baypas edilmiştir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep OSB çevreye duyarlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN