Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu taşıma araç sürücüleri yaşlılara zorluk çıkarıyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Kahramanmaraş'tan bir okurumuzdan elektronik posta aldım. Okurumuz Volkan Çavdar, "Toplu taşıma araçlarında sorun yaşıyoruz. Yaşlı insanlar araç sürücülerinin sözlü saldırısına maruz kalıyor. Malum insanlara Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ücretsiz binebilmeleri için kart veriyor. Kart sahibi yaşlılarımız da otobüslere ücretsiz biniyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan sürücüler durumu kabullenmiyor. Yaşlı amcalar, teyzeler inip binerken taciz ediyorlar. Bu konuda yetkililerimizden soruna çözüm bulmalarını istiyoruz" diyor. Umarım dikkate alınır, yaşlılarımızın hakları verilir.

Köy yolumuz yapılmalı ambulans bile gidemiyor
Çamlıyayla Fakılar köyünden bir okurumuz, "Bizler Fakılar, Kocaoluk ve Küçükoluk mevkii sakinleri olarak eski köy yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Bu yol Kocaoluk'tan aşağıya doğru inen eski bir yol. Araçlarımızla bile çok zor iniyoruz. İnanın yol yapılmazsa Allah korusun bir hastalık halinde 112 ambulansı yoldan geçemez. Bizler belediyemizden yapılması konusunda destek bekliyoruz. 'Yaylacıyız' diyerek bize hizmet getirilmediğini düşünmeye başladık. İnanın bahsettiğim yerlerde yerli insanlar da yaz kış kalıyor. Muhtarımızın da bize yardımcı olmasını istiyoruz" diyor.

Durağa araç çarpmış onarım gerek
Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'nden Ahmet Kılıç, "Et Balık Kurumu civarında bir otobüs durağı bulunuyor. Bu durağa bir araç çarpmış ve şu anda eğri durumda. Haliyle ne oturulabiliyor ne de bekleme yapılabiliyor. İnsanlar otobüs beklerken ayakta ve şu yakıcı güneşte beklemek zorunda kalıyor" diyor. Durak onarılırsa insanlar da otobüs ve minibüsleri en azından gölgede bekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu taşıma araç sürücüleri yaşlılara zorluk çıkarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN