Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu da Amerikalı 'Mustafa Kemal'

Mersin'de butik otel işletmeciliği yapan 62 yaşındaki Amerikalı Randy Viedenhaft, Atatürk hayranlığından ismini 'Mustafa Kemal' olarak değ

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Bu da Amerikalı 'Mustafa Kemal'
Mersin'e yerleşip hayatını butik otel işleterek devam ettirmeye karar veren Amerika Milwaukeeli Randy, adını çok sevdiği, 'büyük insan' dediği Mustafa Kemal'in ismiyle değiştirdi. Erdemli ilçesinde çalıştırdığı butik otelin bahçesinde Türk bayrağı yanında Atatürklü bayrak da dalgalandıran, onun için köşe hazırlayan, Atatürk imzalı kahve fincanlarını tercih eden Randy Viedenhaft, Mustafa Kemal'i büyük insan, büyük lider, büyük düşünür olarak gördüğünü söyledi.

"BURADA MUTLUYUM"
İsmini Mustafa Kemal olarak değiştirmesinin nedenini anlatan Viedenhaft, "Benim adım Randy'di. Türk ismi olarak Mustafa Kemal'i tercih ettim. Çünkü o büyük bir lider" dedi. Türkiye'yi sevdiği için buraya yerleştiğini ifade eden Viedenhaft, "Türkiye çok güzel, burada olmaktan çok mutluyum, insanları seviyorum. Buradaki butik otelimizde uluslararası bir birliktelik, kültürel bir kaynaşma sağlamaya çalışacağız" diye konuştu.

ATATÜRK'Ü SORDU
Randy ile Almanya'da tatil esnasında tanıştığını belirten Türk eşi Ülkü Viedenhaft ise "Onunla Atatürk'ten bahsederken tanıştık. Benim Türk olduğumu öğrenince Atatürk'ü sordu, ne kadar çok sevdiğini söyledi. 7 sene önce evlendik, 6 sene önce de Türkiye'ye taşındık. Eşim burayı çok seviyor. Atatürk'ümüzü, Türkiye'yi, kültürümüzü çok seviyor. Bu sene bir butik otel açtık. Bütün kültürleri burada toplamak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu da Amerikalı 'Mustafa Kemal'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN