Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğraflı savunma hapisten kurtaramadı

Kaçırdığı yaşı küçük kıza cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Bahadır K.'ye, 19 yıl 2 ay ceza verildi. Sanığın, mahkemeye sunduğu S.N.Ö. ile birlikte çekilmiş fotoğrafları da ceza almasını engelleyemedi

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Fotoğraflı savunma hapisten kurtaramadı
Ankara'dan kaçırıp Adana'ya getirdiği 14 yaşındaki S.N.Ö. adlı kız çocuğuna tecavüz ettiği öne sürülen 26 yaşındaki Bahadır K.'nin "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından yargılanması sona erdi. Mahkeme, Bahadır K.'yi olay tarihinde yaşı 15'ten küçük olduğu belirlenen kız çocuğuna karşı istismar ve alıkoyma suçundan 19 yıl 2 ay hapisle cezalandırdı. Sanık, gönül ilişkisi olduğu S.N.Ö.'nün yaşını büyük bildiğini ileri sürerek fotoğrafları delil sunmuştu.

TECAVÜZ İDDİASI
İddialara göre, Bahadır K., 14 yaşındaki S.N.Ö.'yü geçen yıl kaçırdı ve tecavüz etti. Savcı, yaşı küçük kızla birlikte olan Bahadır K. hakkında dava açtı. İddianamede sanık ile S.N.Ö.'nün arkadaş oldukları, ailesinin evliliğe izin vermediği için de kız çocuğunun Ankara'dan gelip K., ailesinin evinde kaldığı belirtildi. Sanık ve küçük kızın Ankara'da birlikte kaldıkları ve cinsel ilişkiye girdikleri, geçtiğimiz Şubat ayında Adana'ya döndükleri ve S.N.Ö.'nün şikayetçi olduğu da iddianamede yer aldı.

"YAŞINI BÜYÜK BİLİYORDUM"
Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanık, iddiaları yalanlayıp, S.N.Ö. ile gönül ilişkisi yaşadıklarını söyleyerek, "2014 yılının Eylül ayında evden kaçıp, Adana'ya geldi. Yaşının 18 olduğunu söylüyordu. Cinsel birliktelik olmadı. Durumu ailesine bildirdim. Ankara'ya döndük ve onların rızası ile aynı evde yaşamaya başladık ve birlikte olduk. 15 Şubat 2015 günü ziyaret için Adana geldik. S.N.Ö. kıskançlığı ve ailesinin baskısıyla benden şikayetçi oldu" dedi.

DELİL OLARAK SUNDU

Aynı davada "Hürriyetten yoksun kılma" suçundan tutuksuz yargılanan sanığın anne ile babası Arif ve Selver K. iddiaları yalanlayarak, "Olay, oğlumuzun anlattığı gibi gerçekleşti. Biz, kız çocuğunu alıkoymadık" dediler. Mahkeme, rıza ile birlikte olunduğunu kabul etmesine rağmen, olay tarihinde S.N.O.'nun yaşının 14 olması nedeniyle Bahadır K.'yi "Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 16 yıl 8 ay, "Hürriyetten yoksun kılma" suçundan ise 2 yıl 6 ay hapisle cezalandırdı. Anne ve baba beraat etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğraflı savunma hapisten kurtaramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN