Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kozarena yükseliyor

Geçen yıl inşaatına başlanan 6 katlı 33 bin kişilik Kozarena Stadı'nın yüzde 25'i tamamlandı. Stadı 2016 sonuna yetiştirebilmek için 250 işçi ter döküyor

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Kozarena yükseliyor
İnşasına geçen yıl başlanan Kozarena Stadı'nda çalışmalar hızla devam ediyor. Sarıçam ilçesinde yaklaşık 102 dönüm alanda 43 dönüm üzerinde yükselen stadın fiziki gerçekleşmesinin yüzde 25'i tamamlandı. UEFA kriterlerinde, çim zeminden itibaren 6 kat yüksekliğinde 33 bin kişi kapasiteli stadın inşaatında 250 kişi çalışıyor.

500 İŞÇİ ÇALIŞIYOR
Özellikle bayramdan sonra betonarme işlemlerinin azalması, yerine ince işçilik kısımlarına ağırlık verilmesiyle ivme kazanacak stat inşaatında yer yer 450-500 işçi görev yapacak. Üstü çim zemine kadar kapalı olacak statta büyük bir hızla ilerleyen çalışmalar, inşaatın hava çekimlerinde de açıkça görülebiliyor.

ÖNEMLİ BİR YATIRIM
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yeni stadın kente yapılan önemli yatırımlardan biri olduğunu belirtti. İnşaat çalışmalarının büyük bir hızla sürdüğünü anlatan Ataşbak, modern ve Adana'ya yakışır bir stat meydana getirebilmek için herkesin elinden geleni yaptığını kaydetti.
İÇERİSİNDE YOK YOK

Toplam 102 dönüm araziye sahip tesisin, 43 dönüm üzerine inşa edildiğini anlatan Ataşbak, "Kapasitesi 33 binin üzerinde ve 532 VIP, 634 loca koltuğu yer alacak. Bin 500 araçlık kapalı ve açık otopark olacak. Çok modern bir stadyum burası. İçerisinde 9 engelli merdiveni, 2 yürüyen merdiven, 10 asansör, modern bir basın tribünü bulunacak. UEFA standartlarında bir stat" dedi.

BAYRAMDAN SONRA HIZLANACAK
Proje müdürü Osman Belen ise özellikle Ramazan Bayramı'ndan sonra inşaatın ince işçilik, çelik konstrüksiyon imalatı ve çatı kaplama işlemleriyle çalışmaların hız kazanacağını dile getirerek, "Şu anda 250 kişi kapasiteyle çalışıyoruz. Pik noktada 450-500 kişiyi bulacak. Şu anda tüm stat işlerinin fiziki olarak yüzde 25'i seviyesindeyiz. Bundan sonra daha hızlı ilerleyeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozarena yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN