Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Villadaki cinayette zanlıya şok rapor

Adana'da anne ve babasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ali İhsan Pişkin için verilen "Cezai ehliyeti yoktur" raporunu İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun raporu çürüttü

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Villadaki cinayette zanlıya şok rapor
Adana'da oturdukları villada vahşice bıçaklanarak öldürülen avukat Yüksel Pişkin (50) ile ev hanımı eşi 48 yaşındaki Dilay Pişkin'in katil zanlısı oğulları Ali İhsan Pişkin'in (30) "Yakın akrabayı öldürmek" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi ile yargılamasına devam edildi. Suçlamayı kabul etmeyen ve Adana Erkem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden "Cezai ehliyeti yok" raporu verilen sanık için İstanbul Adli Tıp Kurumu "akıllı" raporu verdi. Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Ali İhsan Pişkin, duruşmada suçlamayı kabul etmemiş, "Villanın 4'üncü katındaki odamda uyudum. Sabah erken kalktığımda ikisini de alt katta mutfakta kanlar içinde buldum. Öldürmem için bir neden yoktu. Annem ve babamı 1 kişi değil, birden fazla kişinin öldürdüğünü düşünüyorum. Suçsuzum" dedi. Sanık, elindeki kesik için de "Onları öldürülmüş görünce olayın şokuyla kendime zarar vermiş olabilirim" diye savunma yapmıştı.

İSTANBUL 'AKILLI' DEDİ
Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden oy çokluğu ile "Cezai ehliyeti yoktur" raporuverilen Pişkin için ikinci bir rapor istendi. Mahkeme dosyasına giren İstanbul 4'üncü Adli Tıp İhtisas Kurulu düzenlediği raporda şu görüşlere yer verildi: "Elde edilen bilgi ve bulguların yorumlanmasından; cezai sorumluluğunu müessir ve kişide şuur ve hareket serbestisini ortadan kaldıracak veya azaltacak mahiyet ve derecede herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saptanmadığı, Ali İhsan Pişkin'in sanığı bulunduğu suça karşı cezai sorumluluğu tam olduğu oy birliği ile mütalaa olunur".

KARI-KOCA ÖLDÜRÜLDÜ
Olay, 23 Ekim 2014 günü Güzelyalı Mahallesi'ndeki Gondol Villaları'ndaki evlerinin mutfağında meydana gelmişti. Ali İhsan Pişkin, babası Yüksel Pişkin ile annesi Dilay'ı bıçaklanarak öldürülmüş halde bulduğunu ileri sürerek polisi aradı. Avukatta 37, eşinde ise 48 bıçak darbesi tespit edildi. Babasının yanında katiplik yapan oğlu Ali İhsan, gözaltına alındı. Villanın kapı ve pencerelerinin zorlanmadığı, hırsızlık olmadığı belirlendi. Şüpheli olarak gözaltına alınan Ali İhsan Pişkin tutuklandı. İddianamede şüphelinin eşofmanındaki annesine ait kan izlerine, sakin olmasına ve ellerindeki yara izlerine dikkat çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Villadaki cinayette zanlıya şok rapor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN