Büyük: Huzuru sağlamak için alarm halindeyiz

Giriş Tarihi: 22.7.2015
Büyük: Huzuru sağlamak için alarm halindeyiz

Adana Valisi Mustafa Büyük, Suruç katliamını nefretle kınadığını belirterek, "Huzuru bozmak isteyenlere karşı mücadelemiz en üst düzeyde sürüyor" dedi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölümü, onlarca kişinin yaralanması ile son bulan katliamı kınayan ve yaşananların çok üzücü olduğunu söyleyen Adana Valisi Mustafa Büyük, "Kent halkının güvenliğinin sağlanması için önlemlerimizi üst düzeyde aldık. Tüm ekiplerimiz gece gündüz demeden halkın huzur ve asayişi için gayret gösteriyor" dedi. Vali Büyük, Adana'nın geçiş güzergahında olduğu için Suriye'de yaşanan her olayın kenti olumsuz etkilediğini de söyledi.

"TAKİP EDİYORUZ"
"Şehirde kendi içinde yaşayan insanlar itibarıyla bakıldığında, farklı kökenden, farklı düşünceden ve farklı olumsuzluklara sebep olabilecek zeminler var" diyen Vali Büyük, "Bunların hepsi birlikte değerlendirildiği zaman hassasiyetimize uygun gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. O manada her türlü hareketi takip ediyoruz. Güvenlik açısından en üst düzeyde alarm halindeyiz. Zaten bu konularda titiz davranıyorduk. Bu son hadise üzerine de, tedbirlerimizi çok daha üst düzeye getirdik" dedi.

GECE GÜNDÜZ SÜRÜYOR
Ülke düşmanı, huzur düşmanı ve huzurun bozulmasından istifade edecek düşmanlara karşı toplumun her kesiminin hazır olması gerektiğinin altını çizen Vali Mustafa Büyük, "Toplumumuz bu tür olumsuzluklara izin vermemeli. Herkes çevresindeki olaylara duyarlı olmalı. Bir şey gören, duyan, bilen ne olursa olsun mutlaka bizimle paylaşmalı. Güvenlik güçlerimiz en küçük bir bilgiyi dahi en ayrıntısına varıncaya kadar değerlendiriyor. Huzurumuz çok önemli" diye konuştu.

"DEVLETE GÜVENİN"
Adana Valisi Büyük, vatandaşların devlete güvenmesini isteyerek, "Eğer devletin koyduğu kurallara göre hareket eder, yasalara uyar ve sorumlu vatandaşlık bilinci ile hareket edersek hepimiz çok mutlu oluruz" dedi. Geçmişten bugüne Adana'nın çeşitli suç örgütlerinin hedefi haline gelen bir kent olduğunun altını çizen Büyük şöyle konuştu: Barışçıl her türlü eylemin olmasına izin veririz ve buna imkan sağlarız. Ama huzur bozacak her hareketi de en keskin ve kati şekilde önleriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük: Huzuru sağlamak için alarm halindeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN