CHP'li Tarhan'a rüşvet suçlaması

CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın, seçildikten sonra 600 bin TL değerinde daire aldığını öne süren MEŞTİ'nin patronu Halit Şimşek, "Bir ev de biz versek işimizi yapardı" dedi

Giriş Tarihi: 23.7.2015
CHP'li Tarhan'a rüşvet suçlaması
Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (MEŞTİ) işletme yetkisini elinde bulunduran Şimşek Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek'in otogarın kira ödeme tarihlerinde düzenleme yapılması istemiyle Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşıdığı görüş, Mezitli Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Neşet Tarhan ile CHP'li meclis üyeleri tarafından reddedildi. Salonda Neşet Tarhan'la karşılaşan Şimşek, "MHP'liler değil, asıl CHP'liler rüşvetçidir. 600 bin liralık evi nasıl aldın? Babanın parasıyla mı aldın? Aldığınız rüşvetin hesabını vereceksiniz" diye tepki gösterdi. Hakkındaki iddiaları yalanlayan CHP'li Tarhan ise konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

CHP'Lİ ÜYELER REDDETTİ

Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısının ikinci oturumu, Burhanettin Kocamaz'ın başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi. 45 komisyon raporunun okunduğu toplantıda, MEŞTİ'nin kira ödeme tarihlerinin düzenlenmesiyle ilgili meclise sunulan görüş, CHP'li üyelerin oylarıyla reddedildi. Meclisin tatile girmesi nedeniyle görüşün eylül ayında gündeme getirilecek olması, Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek'in tepkisine neden oldu. Salona gelen Şimşek, görüşün reddedilmesini sağlayan CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile CHP'li meclis üyelerine yüklendi.

HEDEF KAOS YARATMAK

Otogar sorunu çözülmediği takdirde, Mersin Otogarı'nın işletilemez bir hale geleceğini ve bu durumun sorumlularının CHP'li üyeler olacağını kaydeden Şimşek şunları söyledi: Amaçları benim otogarı kira almadan boşaltmam, herkes oradan buradan yolcu alsın, ortalık karışsın, halkın huzuru bozulsun. Hedefleri de bu kaosu Burhanettin Kocamaz'ın üzerine yıkmak. Otogar bir hizmet yeridir, bu hizmeti engelleyenlere soruyorum; bu halk nasıl sokak arasından otobüslere binecek? Daha fazla Özgecan'lar mı vereceğiz?

BİZ DE RÜŞVET VERSEYDİK…

Tepkisini sürdüren Halit Şimşek, salonu terk etmek isteyen Neşet Tarhan'a bağırarak, "Sen ve grubun otogar üzerinden sürekli siyaset yapmaya çalışıyorsunuz, sizin amacınız vatandaşları mağdur etmekten başka bir şey değildir. Tarhan! 600 milyarlık evi nasıl aldığını açıkla. MHP'liler değil, asıl CHP'liler rüşvetçidir. Başkan seçildikten sonra 600 bin liralık evi nasıl aldın? Babanın parasıyla mı aldın? Araştırılsın, ortaya çıkar. Bunları takip etsinler, tapuda belgesi bellidir. Biz de 600 milyarlık daire hediye etseydik istediğimiz sonuca el kaldırırdın. Aldığınız rüşvetin hesabını vereceksiniz"
dedi.

YARGIYA TAŞIYACAK

Hakkındaki iddiayı kabul etmeyen CHP'li başkan Neşet Tarhan, ise hedef gösterildiğini söyleyerek, "Hakkımda iddialarda bulunan arkadaşı tanımıyorum. Bu arkadaşların üzerinden siyaset yapanlar var. O vatandaşın söylediği sözler yüzünden savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Çünkü benim ne villam ne de 600 milyarlık evim var. Zaten mal beyannamemi düzenli olarak belediyeye ve yetkili yerlere veriyorum. Eşim ve ben emekliyim. 2 çocuğum çalışıyor. Hayatım boyunca tüm varlığım ortadadır. Benim anlım açık. Bu tür iddialara pabuç bırakmam" diye konuştu.

CHP'LİLER REDDETTİ
MEŞTİ'yi 11 Şubat 2015 tarihinde imzalanan sözleşmeyle devraldıklarını anımsatan Şimşek, "Yüksek kira bedelleri nedeniyle esnaf çadırda hizmet verdi. 17 Nisan'da çadırdaki esnafı otogara çağırdım ve yaşanan belirsizlik nedeniyle hiçbiriyle kira kontratı yapamadım. 3 aylık bir zararımız oldu. Bu nedenle, belediyeye yapacağımız kira ödemelerinin 17 Nisan tarihinden itibaren başlamasını istedik. MHP'li ve HDP'li üyeler bizi destekledi. AK Parti çekimser kaldı, Neşet Tarhan ve CHP'li meclis üyeleri ise görüşü reddetti. Bu yüzden F1 Yetki Belgemiz iptal olabilir. Firmaların belgeleri de iptal olacak. Mersin korsan taşımacılara kalacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Tarhan'a rüşvet suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN