CHP'liler 200 bin euro rüşvet istedi

Giriş Tarihi: 24.7.2015
CHP'liler 200 bin euro rüşvet istedi

MEŞTİ'nin patronu Halit Şimşek, Mersin Büyükşehir'in CHP'li üyeleriyle ilgili rüşvet suçlamasını sürdürdü

CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın rüşvet aldığı iddialarını sürdüren Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (MEŞTİ) işletmecisi Halit Şimşek, "CHP'li Neşet Tarhan, belediye başkanı olduktan sonra 600 bin TL'lik ev, kızına ise son model araba aldı. Belediyenin temizlik ihalesini 12 milyon lira teklif veren firmaya değil, 11 milyon lira veren firmaya veren Tarhan, belediyeyi 1 milyon lira zarara uğrattı. İhaleyi alan şirketten her ay 100 işçinin maaşı Tarhan'a gidiyor. CHP'li üyeler, otogarın kira ödeme tarihlerindeki düzenlemeyle ilgili başvurumuzun Meclis'te kabul edilmesi karşılığında 200 bin euro rüşvet istedi" dedi.

"KABUL ETMEDİK"
Şimşek, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyeleri hakkında, sarsıcı iddialarını SABAH Güney'le paylaştı. MEŞTİ'deki kira ödeme tarihlerinin düzenlenmesi için Meclis'e sundukları önerinin CHP'li üyeler tarafından reddedildiğini anımsatan Şimşek, "Konuyla ilgili CHP'nin Meclis Grup Başkanı ile telefonda görüştük. Bize konuyu kendi partisinden başka bir meclis üyesine havale ettiğini söyledi. Bu aracılıkla bizden rüşvet talep ettiler. Biz eğer 200 bin euro verseydik, önerimiz Meclis'ten geçecekti ama biz bu işe yanaşmadık. Doğal olarak önerimiz reddedildi" dedi.

TARHAN CEVAP VERSİN

Neşet Tarhan'ın belediye başkanı seçildikten sonra, 600 bin TL'den daha fazla bir tutar karşılığında daire aldığını ileri süren Şimşek, "Bunu CHP'ye yakın olan isimlerden duydum. Başkanlığı öncesinde memurluk yapan birinin bu kadar kısa sürede bu daireyi nasıl aldığının cevabını versin. Tarhan, kızı Erinç'in adına da 06 EYJ… plakalı son model bir araba aldı. Bunların parası nereden geldi? Mezitli Belediyesi'nde her işlem oluyor. Eğer biz de parayı verseydik, düdüğü çalardık. Ama eğer vermezsen hiçbir kapıyı açamazsın" diye konuştu.

'KONTÖRÜM YOK' DİYORDU
CHP'ye yakın olan birçok kişi ve müteahhitten, 'Belediyede rüşvetsiz iş dönmüyor' bilgisini aldığını anlatan Şimşek şunları söyledi: Mezitli'de bir otobüs firmasına ait olan ve bir nevi otogar olarak kullanılan acentenin yıkım kararı Neşet Tarhan'dan önceki dönemde çıkmıştı. Orada korsan taşımacılık yapılıyor. Burası neden yıkılmıyor? Neşet Tarhan ile CHP'li Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç'in başkan olduktan sonraki mal varlıkları araştırılmalı. İbrahim Genç başkan olmadan önce, 'Kontörüm yok beni arasınlar' diyen bir insandı. Şu anda Genç'in mal varlığının yanına yaklaşılmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'liler 200 bin euro rüşvet istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN