Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Aves güveni temsil ediyor'

Giriş Tarihi: 29.7.2015
'Aves güveni temsil ediyor'
Safya markasıyla adından sıkça söz ettiren, kaliteli üretimiyle takdir toplayan Aves bitkisel yağ üretiminde ve satışında istikrarlı şekilde küresel oyuncular arasına girme hedefine doğru ilerliyor. Aves Enerji Yağ ve Gıda San. A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Kemal Güven, hedeflerinin çok büyük olduğunu ve Safya'yı ulusal bir marka haline getirmek için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

GÜVENİLEN MARKA

Türkiye'nin en büyük üretim tesislerinden birine sahip olan Aves, kaliteli üretimi ve sektöründe güveni temsil etmeye devam ediyor. Piyasada bilinen ve güvenilen marka olma hedefi ile hareket ettiklerini dile getiren Güven, "Şu anda zincir mağazalar ve bayi anlaşmaları yapılmaktadır. Bu konuda da elimizden geldiğince seçici davranmaya çalışıyoruz" dedi. Sıvı yağ piyasasındaki rekabetin oldukça ciddi durumda olduğunu söyleyen Güven, "Burada hem üreticilerin, hem de perakendecilerin kendi markaları ile sattıkları ürünler arasında çok ciddi rekabetler var. Gerek tüketicilerimize, gerekse de perakendeci müşterilerimize ürünlerimizin farkındalığını anlatmaya çalışacağız" diye konuştu.

SIVIYAĞ PAZARI

Ayçiçek yağının Türkiye sıvıyağ pazarının yüzde 80'ini oluşturduğunu belirten Güven, "Perakende pazarda ise indirim marketlerin kendi markalarından oluşan payları toplam pazarın yaklaşık 1/3'ünü oluşturmaktadır. Yani kendi markamızla satabileceğimiz pazar, toplam pazarın 2/3'ü kadardır. Bu noktada rekabetçi olmak ve kârlı bir şekilde bunu yönetmek en önemli noktadır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Aves güveni temsil ediyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN