Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı bomba yalanı Paralelcilerin oyunu

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Canlı bomba yalanı Paralelcilerin oyunu
Kahramanmaraş'ta sosyal medya ve çeşitli bloklarda toplanan bir grubun, 'kentte canlı bomba olduğu ve halkın toplu yerlerden uzak durması istendiği' şeklindeki yalanının arkasından Paralelciler çıktı. Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sosyal medya üzerinde tespit ettiği 12 kişinin çoğunun Paralel Yapı sempatizanı olan kişilerle irtibat halinde olduğu belirlendi. Vali Mustafa Hakan Güvençer ve emniyet Müdürü Servet Yılmaz, 'bomba patlatılacak' denilen Ulu Cami'de Cuma namazına gidince vatandaş da rahat bir nefes aldı.

İKİ CANLI BOMBA
Kahramanmaraş'ta geçtiğimiz perşembe günü akşam saatlerine sosyal paylaşım siteleri ve çeşitli bloklarda toplanan yüzlerce kişi, "Kahramanmaraş'ta iki tane canlı bomba varmış. Cuma namazı çıkışı patlatılacakmış. Ulu Cami başta olmak üzere kalabalık yerlerde durmayın. Canlı bombalardan biri yakalanmış" paylaşımında bulundu. Saatler ilerledikçe yayılan yalan 'Ben duydum. Belediye anons ediyor. Toplu gezmeyin, çarşıya çıkmayın" şekline dönüşünce kentte bir panik havası yaşandı.

EMRE USLU TWEETLEDİ

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekiplerinin şehrin güvenliği için aldığı rutin tedbirleri fotoğraflayarak IŞİD'in Şanlıurfa'dan sonra Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta da bombalı eylem yapacağı söylentileri sosyal medya üzerinden kısa sürede yayıldı. Paralelci Emre Uslu, yalana ortak olup bunu tweetledi. Şehirdeki 100 binin üzerindeki Suriyelilerin halkı korkuttuğunu yazarak, daha önce Suriyeli olaylarının çıktığı kentte komşu ülkeden gelen misafirleri hedef gösterdi.

YÜZLERCE HESAP AÇMIŞLAR
Başta tarihi kapalı çarşı olmak üzere, birçok esnaf söylentiler üzerine erken saatte işyerlerini kapatarak eve giderken, sokaklar adeta boşaldı. Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'ın talimatıyla harekete geçen özel ekip canlı bomba yalanını paylaşan hesapları incelemeye aldı. Kişileri tespit ederek gözaltına almaya başladı. Gözaltına alınan 12 kişiden birinin 298, birinin 310, diğerinin de 250 farklı hesap açarak bu yalanı yaydığı anlaşıldı. Bu üç kişinin, Paralel Yapı uzantılarıyla bağlantılı olduğu da anlaşıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı bomba yalanı Paralelcilerin oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN