Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da pedal izleri

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Çukurova'da pedal izleri
Çukurova Üniversitesi Öğrenci Faaliyetleri Birimi'ne bağlı olan Bisiklet Kulübü Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. Caner Enver Özyurt tarafından organize edilen Bisikletle Çukurova Fotoğrafları projesinde şu ana kadar bin 200 kilometreden fazla pedal çevrilerek Çukurova fotoğrafları çekildi. Proje ile Çukurova'nın doğal, kültürel, tarihi ve insan zenginliği ile ilgili estetik değeri yüksek görsel bir kayıt oluşturmak hedefleniyor.

NEDEN BİSİKLETLE ÇUKUROVA

Projenin Çukurova coğrafyasında bisikletle bir yerlere giderek buralarda fotoğraf çekmeyi amaçladığını belirten Doç. Dr. Özyurt, "Aslında bisikletçilerin fotoğraf çekmeye, fotoğrafçıların ise yolda zaman geçirmeye pek fırsatları yoktur. Uygulanış biçimi ve beklentileri birbirinden oldukça farklı olan bu iki uğraşı bir araya getirmek isteme nedenimiz; bir nefes de olsa, çağımızın bize dayattığı kısacık güzergâhlardaki koşuşturmanın dışına çıkarak, yaşadığımız ve üniversitemizin adını aldığı coğrafyanın yabancısı değil bir parçası olmak" dedi.

2 BİN KM PEDAL ÇEVRİLECEK

Proje süresinde yaklaşık 2000 kilometre yol yapmayı hedeflediklerini belirten Doç. Dr. Özyurt, "Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 19 turda bin 200 km'den fazla yol kat ettik. Toplam 31 gün Çukurova yollarında pedal çevirdik."diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da pedal izleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN