Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jurassic Park'a muhtar desteği

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Jurassic Park'a muhtar desteği

Adana'nın merkez Çukurova ilçesindeki birçok mahalle muhtarı ile halk tek ses oldu, belediyenin yaptığı "Jurassic Park" için onay verdiğini açıkladı

Adana'da bir grup vatandaşın "Ağaç kesileceği" endişesiyle başlattığı "Jurassic Park istemiyoruz" kampanyası Çukurova'daki muhtarların ve vatandaşların tepkisine yol açtı. Jurassic Park'ın yapılacağı Doğal Park-2'de bir araya gelen muhtarların mesajı netti: İnsanların eğlenip dinleneceği, Adana'yı cazibe merkezi yapacak Jurassic Park yapılmalıdır ve biz Soner Çetin'in arkasındayız.

YÜZLERCE KİŞİ
Özellikle sosyal medya üzerinden çağrı yaparak örgütlenmeye çalışan Jurassic Park karşıtlarına tepki Çukurovalı muhtarlar ve parkın yapılacağı 100. Yıl Mahallesi'nde oturan vatandaşlardan geldi. Doğal Park 2'de Çukurova'daki muhtarlarla ortak basın toplantısı düzenleyen 100. Yıl Muhtarı Mehmet Yakar'a yüzlerce kişi destek verdi. Ellerinde "Jurassic Park'ıma dokunma", "Jurassic Park canlılık getirecek" ve "Soner Çetin Çevreci Başkan" yazılı dövizlerle toplantıya katılan vatandaşlardan, 'çevreci' olduğunu söyleyenlere yürüyüş yapılarak tepki gösterildi.

"ÇETİN'E GÜVENİYORUZ"
Çukurova'daki mahalle muhtarları adına hazırlanan basın metnini okuyan 100. Yıl Muhtarı Mehmet Yakar, tartışma üzerine konuyu yetkililere ve bizzat Belediye Başkanı Soner Çetin'e sorduklarını ve "Kesinlikle ağaç kesilmeyecek, betonlaşmaya asla müsaade edilmeyecek" diye söz aldıklarını belirterek şunları söyledi: Mevcut yeşil dokunun daha da güçlendirileceğini söyleyen Soner Başkan'ın sözlerini bir teminat olarak alıyoruz. Kendisine güveniyor ve inanıyoruz. Yılda bir milyon kişinin ziyaret edeceği Jurassic Park'ı görmeye çevre il ve ilçelerden insanlar Çukurova'ya koşacak. Adana ekonomisi canlanacak. Projeyi destekliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jurassic Park'a muhtar desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN