Psikolojinin nabzı HKÜ'de atıyor

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Psikolojinin nabzı HKÜ'de atıyor
Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi'ne ilk kez ev sahipliği yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde heyecan dorukta. 28 Temmuz'da başlayan ve yurt dışından ve yurt içinden 45 davetli konuşmacının katıldığı kongre yarın sona eriyor. Yurtdışından ve yurtiçinden 2 bin kişinin katıldığı kongre yoğun bir ilgiyle başladı. Kongre kapsamında öğrencilerin akademik çalışmalarını sundukları Tartışma Platformları, Sözlü Bildiriler ve Poster Bildiri sunum oturumları gerçekleştiriliyor.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA
Ülkemizde psikoloji adına yapılan önemli çalışmalardan birinin Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi olduğunu belirten HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Bu kongrenin en önemli işlevi; katılımcıların bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları bunun yanı sıra, aralarındaki iletişimin artması ve farklı üniversitelerden gelen psikoloji alanında uzman akademisyenlerin öğrencilerle buluşturulmasıdır" dedi.

2 BİN ÖĞRENCİ KATILDI

Kongrede 38 konferans, 4 panel ve 33 öğrenci sunumu yapılacağını açıklayan Rektör Prof. Dr. Yılmaz, "Öğrencilik sıralarından itibaren, gençlerimizin kendi mesleklerinin sorunlarıyla ilgilenmeleri, akademik hayata başlangıç yaparak bildiri sunmaları, gelecekte çok daha başarılı bilim insanlarımızın var olacağının ve bu mesleğin çok daha anlamlı icra edileceğinin de bir kanıtıdır. 45 uzman akademisyenin katıldığı kongreye yaklaşık 2 bin öğrenci katılacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Psikolojinin nabzı HKÜ'de atıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN