Şahinbey Sanayi Sitesi 810 esnafına kavuştu

Giriş Tarihi: 30.7.2015
Şahinbey Sanayi Sitesi 810 esnafına kavuştu
Şahinbey Belediyesi tarafından, kentsel dönüşüm bölgesinde yer alan Eski Garajlardaki oto tamirci esnafının taşınması için yaptırılan ve esnafa 10 yıl vadeyle verilen Şahinbey Sanayi Sitesi'ne taşınmalar tamamlanmak üzere. 320 bin metrekare alan üzerine yapılan ve bin 16 işyerinden oluşan Şahinbey Sanayi Sitesi'ndeki 810 işyerine taşınmalar tamamlandı. Daha önce dar işyerleri ve yollardan şikayet eden esnaf ise yeni işyerlerini kurban kesip toplu yemek vererek kutladı.

CAZİBE MERKEZİ

Yeni işyerlerine kira öder gibi uygun koşullarda sahip olan esnaf Şahinbey Belediyesi'ne ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ederken, kalan esnafın da birkaç gün içinde taşınacağı belirtildi. Tahmazoğlu, Eski Garajlardaki taşınma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanacağını belirterek, "Eski Garajlar bölgesi uygulanacak olan kentsel dönüşüm ile birlikte kentin yeni cazibe merkezi olacaktır" dedi.

DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR
Taşınmalarla birlikte bölgedeki trafik keşmekeşliğinin ve gürültü kirliliğinin kaybolduğunu vurgulayan Tahmazoğlu, "Kahvelipınar, Kıbrıs, Yazıcık ve Perilikaya gibi mahallelerimizde de kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız vatandaşlarımızın yaşam kalitesi yüksek olan donatılı konutlarda yaşamasını sağlamak. Bu vesileyle yeni işyerlerinde çalışmaya başlayan bütün esnafımıza hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Sanayi Sitesi 810 esnafına kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN