Kahramanmaraş'ta kano ve yelken rüzgarı

Minderde yetiştirdiği şampiyonlarla 'güreşin beşiği' olarak nitelendirilen Kahramanmaraş, bu başarısını su sporlarında da yakalamayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Kahramanmaraş'ta kano ve yelken rüzgarı
Güreşte yetiştirdiği sporcularla adından söz ettiren Kahramanmaraş, su sporlarında da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyor. Kent kültürüyle özdeşleşen güreşte, Ahmet Ak, Şeref Eroğlu, Metin Kaplan, Bekir Büke, Harun Doğan gibi önemli isimler çıkaran Kahramanmaraş'taki Menzelet Barajı'nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmete açılan Kılavuzlu Su Sporları Merkezi'nde milli takıma kano ve yelken sporcuları yetiştirilecek.

YENİ BİR SPOR DALI

Merkezde antrenmanlara başlayan sporcuların hedefi ise kentte güreşte elde edilen başarıyı su sporlarında da yakalamak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kahramanmaraş'a yeni bir spor dalını kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Uzun yıllar altyapı ve tesis mücadelesi verdikleri merkezde kano ve kürek branşında çalışmalara başlandığını belirten Kabakcı, milli takıma sporcu yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

"FARKLI BRANŞLARDA SPORCU"
Özellikle deniz kentlerinde yapılan bu tür çalışmaların Kahramanmaraş'ta yapılmasının önemine işaret eden Kabakcı, "Etrafı baraj ve göllerle çevrili ilimiz adeta bir adayı andırıyor. 'Buralarda su sporlarıyla ilgili tesisler yaparsak yetenekli gençlerimizden karşılığını alırız' dedik. Bu zamana kadar da aldık. Farklı branşlarda başarılı sporcular çıkardık. Su sporlarında da aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ta kano ve yelken rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN