Kliması gitti durağı kaldı

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Kliması gitti durağı kaldı

Zihni Aldırmaz döneminde hayata geçirilen klimalı akıllı durak projesi SOS veriyor. Adana, tarihinin en sıcak günlerini yaşarken kent merkezindeki duraklarda klimalar çalışmıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zihni Aldırmaz döneminde hayata geçirildiğinde vatandaşlar tarafından takdirle karşılanan akıllı duraklardaki klimalar SOS veriyor. İnönü Parkı ve Atatürk Caddesi Büyükşehir Belediyesi Durağı'ndaki klimalar çalışmıyor, Baraj Yolu'ndaki durakta ise klimaların varlığıyla yokluğu belli değil. Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Adana'da, duraklara giremeyen Adanalılar, Büyükşehir'e büyük tepki gösteriyor.

2 YILDA DEVRE DIŞI

Güneş enerjisiyle çalışan klimalı akıllı duraklar projesinin ilk adımı dönemin başkanvekili Aldırmaz tarafından Baraj Yolu 8. Durak ve İnönü Parkı önündeki durakta atılmıştı. Aldırmaz'ın, "Kurduğumuz akıllı duraklar klimalı. Yani vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını rahat bir ortamda bekleyecekler. Bu durakların güvenlik sistemi de bulunuyor. Akıllı duraklarda 24 saat kamera ile güvenlik sağlanıyor" diye tanıttığı duraklar daha ikinci yılını tamamlamadan adeta ıskartaya çıktı.

AKILLI DURAK GÖLGELİK OLDU

Kent merkezindeki akıllı durakların klimaları çalışmazken, Baraj Yolu 8. Durak'taki klimaların çalışmasına rağmen kendini dahi soğutmadığı gözlendi. Vatandaşlar kapıları sonuna kadar açık olan akıllı duraklara girip beklemek yerine, çevredeki ağaçların veya yapıların gölgesinden faydalanmayı tercih ediyor. Klimalı olduğu düşüncesiyle içeri girenler, öfke içinde geri çıkıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye yüklenen vatandaşlar, "Bu klimalar en sıcak günlerde çalıştırılmayacaksa ne zaman çalıştırılacak merak ediyoruz" diye soruyor.

DURAK YERİNE AĞAÇ GÖLGESİ
Klimalı Akıllı Duraklar artık hizmet veremez olunca vatandaşlar gideceği güzergâhın otobüsünü yakındaki ağaçların gölgesinin altında bekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye tepki gösteren vatandaşlar, "Devlette devamlılık esastır. Hizmet önceki dönemde yapıldı diye devam etmez mi? Bakımı yapılmaz mı? Vatandaşın işine yarayan hizmetler işler hale getirilmez mi?" diye sordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kliması gitti durağı kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN