Gönüllerin adayı

Muay Thai Milli Takım Antrenörü Teslime Çelik, IFMA tarafından yılın antrenörü adayları arasında gösterildi. Çelik, "Türk kadının gücünü, onurunu, hanımefendiliğini göstermek istiyorum" dedi

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Gönüllerin adayı
Çok sayıda dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcu yetiştiren Muay Thai Milli Takım Antrenörü Teslime Çelik, Uluslararası Amatör Muay Thai Federasyonu (IFMA) tarafından yılın antrenörü adayları arasında gösterildi. Küçük yaşlardan bu yana Uzak Doğu sporlarıyla ilgilenen 47 yaşındaki Çelik, muay thai, wushu ve kick boks branşlarında çeşitli dereceler elde etti. 2001'de Yunanistan'da düzenlenen turnuvada muay thai'de dünya şampiyon olan Çelik, daha sonra antrenörlüğe yöneldi.

RAKİPLERİ GÜÇLÜ

Bu dönemde çok sayıda sporcu yetiştiren ve kendini geliştiren Çelik, çalışmalarının ardından milli takım antrenörlüğüne getirildi. Milli takımla çeşitli şampiyonalarda görev yapan, çok sayıda dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu yetiştiren Teslime Çelik, bu yıl IFMA tarafından yılın antrenörlüğüne aday gösterildi. Adaylar arasında Çelik'in yanı sıra Ukrayna'dan Pavel Yevtushenko, Kanada'dan Suchart Yodkerepauprai ve Rusya'dan Vitaly Miller da yer alıyor.

TEK KADIN ADAY

Yılın antrenörü IFMA'nın www.ifmamuaythai. org adresli internet sitesinde 12 Ağustos'a kadar sürecek oylamayla belirlenecek. Aday gösterilen 4 kişi arasında tek kadın olan Çelik, çok büyük bir gurur yaşadığını söyledi. Duygularını dile getirmekte zorlandığını ifade eden Çelik, "IFMA tarafından 19 Ağustos'ta Bangkok'ta düzenlenecek Dünya Kupası müsabakalarında 'Olimpik Gece' adı altında bir etkinlik gerçekleştirilecek. Orada dünya genelinde yılın en iyilerine ödülleri verilecek" dedi.

DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU

Tek kadın aday olmasının kendisini ayrıca gururlandırdığını vurgulayan Çelik, "Türk kadının gücünü, onurunu, hanımefendiliğini göstermek ve yüceltmek istiyorum. Burada desteğe de ihtiyacım var. Bu bir milli dava diye düşünüyorum. Herkesten oylamaya destek bekliyorum" dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nde bölge antrenörü olarak da görev yapan Çelik, bir kadın olarak sporun içerisinde yer almanın ve gençlerin hayatına olumlu bir yön verebilmenin hazzını yaşadığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllerin adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN