Sokak ortasında yumruklu savaş

Giriş Tarihi: 5.8.2015
Sokak ortasında yumruklu savaş

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri sokak ortasında seyyar satıcılarla tekme tokat kavga etti. Seyyar satıcıların demir sopalarla saldırdığı olayda biri zabıta, 2 kişi yaralandı

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri kent merkezinde seyyar satıcılara yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Son olarak Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi girişindeki seyyar satıcıları bulundukları yerden kaldırmak ve tezgahlarına el koymak isteyen zabıta ekipleri, karşısında ellerinde demir çubuk ve sopalarla saldırıya hazır bekleyen seyyar satıcıları buldu. İki gurup arasında sözlü başlayan tartışma kısa sürede alevlendi.

ARAÇLARINA BİNİP UZAKLAŞTI

Zabıta ekipleri ile seyyar satıcılar tekme, tokat, sille yumruk birbirine girdi. Bu arada seyyar satıcıların hepsi tezgahlarında bulunan demir çubuk ve sopalarla zabıta memurlarına saldırdı. Ortalık savaş alanına dönerken, Hasip Demir isimli bir seyyar satıcının, başına aldığı darbe ile kaşı açıldı. Bir zabıta memurunun kafasında ise sandalye kırıldı. Seyyar satıcıların hep birlikte saldırıya geçtiğini gören zabıtalar araçlarına binerek uzaklaşırken, seyyarlar araçları tekmeledi, camlarını kırmak istedi.

HASTANEYE KALDIRILDI

Olayları yatıştırmak ise Adana polisine kaldı. Olay yerine gelen güvenlik güçleri saldırgan seyyar satıcıları gözaltına alırken, kaşı açılan seyyar satıcı Hasip Demir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Başına sandalye kırılan zabıta memurunun da sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Fahri Durukan, seyyarlarla mücadeleye sonuna kadar devam edeceklerini belirterek, "Bu kenti seyyarlardan temizlemeye kararlıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak ortasında yumruklu savaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN