Celal Doğan'ın adı siliniyor

HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan'ın adı Arıl köyündeki caddeden siliniyor. Caddeye, DAEŞ tarafından şehit edilen Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin adı verilecek

Giriş Tarihi: 6.8.2015
Celal Doğan'ın adı siliniyor
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Arıl köyündeki Celal Doğan Bulvarı'nın adını değiştirme kararı aldıklarını söyledi. Başkan Şahin, bulvarın adının, aynı cadde üzerindeki bir evde doğan ve Kilis'te DAEŞ tarafından şehit edilen astsubayın anısına Şehit Mehmet Yalçın Nane Bulvarı olarak değiştirileceğini açıkladı. Celal Doğan Parkı'nın ismini de değiştirmeyi düşündüklerini belirten Şahin, Celal Doğan Tesisleri ve OSB'deki Celal Doğan Bulvarı konusunda söz hakkının OSB ile Gaziantepspor'da olduğunu kaydetti.

ŞAHİN DÜĞMEYE BASTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yaşanan son terör olaylarının ardından, HDP'ye katıldıktan sonra, 'Türk ordusuna ve devletine silah sıkılırsa ben yokum" açıklamasına rağmen, "HDP şiddete bulaşmadı. Partimden neden istifa edeyim" açıklaması yapan Celal Doğan konusunda harekete geçti. Şahin, ilk olarak, geçtiğimiz günlerde Elbeyli'de DEAŞ saldırı sonrası hayatını kaybeden Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane'nin doğum yeri olan Arıl köyündeki Celal Doğan Bulvarı'nın adını değiştireceklerini söyledi.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK

Celal Doğan Bulvarı'nın adının Şehit Mehmet Yalçın Nane Bulvarı olacağını ifade eden Başkan Şahin, söz konusu teklifin, ağustos ayının ilk meclis toplantısında görüşüleceğini kaydetti. Başkan Şahin, sosyal medyadan yoğun şekilde Celal Doğan'ın isminin bulunduğunun yerleri değiştirilmesi için baskı gördüklerini belirterek, "Celalal Doğal Bulvarı'nın ardından, Celal Doğan Parkı'nın değişmesi için de halkın talebi var. Yazılı başvurunun gelmesinin ardından, o parkın ismini de değiştireceğiz" dedi.

YETKİ YÖNETİMLERDE

Kendi sorumluluk alanlarındaki yerlerle ilgili isim değişiklikleri yapabildiklerini belirten Başkan Şahin, "Gaziantepspor Celal Doğan Tesisleri ve OSB'deki Celal Doğan Bulvarı'nın da değişmesini isteyenler var. Bu iki karar bizde değil. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve Gaziantepspor Kulübü, isterse bu yerlerde isim değişikliği yapabilir. Her iki kurumun da bu yetkisi var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Celal Doğan'ın adı siliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN