Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da her yer parklarla donatılıyor

Giriş Tarihi: 6.8.2015
Çukurova'da her yer parklarla donatılıyor
Son 16 ayda toplam 32 park yaparak alanında bir rekora imza atan Çukurova Belediyesi, köyler, şehitler, engelliler ve Japon Kishi Ryoichi adına yapılan dört parkı sembolik olarak hizmete açtı. Ülke temalı parklar ve Jurassic Park'ın yanı sıra bir de büyük su oyunları parkı yapılacağını müjdeleyen Başkan Soner Çetin, "Çukurova'yı yeşile boğuyoruz, yeşil alanları artırıyoruz" dedi.

KÖYLERE DE PARK
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, doğaya ve yeşile olan duyarlılığını, "Bırakın bir ağacın kesilmesini, en az 250 ağacı daha Jurassic Park'ın yer aldığı Doğal Park 2'ye dikeceğiz. Bir santim betona izin vermeyeceğiz, çocuklar için ayrıca masal park yapacağız, parklarımızı hem canlandırıyor hem de yeşilini çoğaltıyoruz" sözleriyle vurguladı. Karahan köyüne geçerek, 2004 yılında şehit edilen Sedat Mezereli adına yapılan parkı hizmete açan Çetin, "Köylere de park yapan belediyeyiz. Her köyde park, her parkta oyun grupları ve spor aletleri var" diye konuştu.

ENGELLİLERLE AÇTI

Sembolik park açılışlarının 4'üncüsünü Genç Engelliler Spor Kulübü bünyesindeki engelli ve engelsiz sporcularla birlikte yapan Çetin, Şehit Asteğmen Hüseyin Avni Alaşehirli'nin adının verildiği parkta bir süre sporcuların gösterisini izledi. Başkan Çetin, "Engelliler Parkı'nda görme engelli kardeşlerimizin rahatça kitap okuyabileceği özel bir kütüphaneleri olacak. Almanya, Tunus ve Vietnam temalı parklar yapacağız; Türkiye'nin en güzel su oyunları parkını (aqualand) Çukurova'ya yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da her yer parklarla donatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN