Gönüllü milliler

Mersin'de Akdeniz Oyunları'nda gönüllü çalışarak su dağıtan iki lise öğrencisi, ilgi duydukları boccede milli takıma kadar yükselmeyi başardı

Giriş Tarihi: 6.8.2015
Gönüllü milliler
Mersin'in 2013 yılında ev sahipliği yaptığı 17. Akdeniz Oyunları'nda gönüllü çalışarak, sporculara su dağıtan lise öğrencisi Mehmet Can Yakın ve Emre Can Yılmaz, ilgi duydukları boccede milli takıma girmeyi başardı. Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi'ndeki beden eğitimi öğretmeni Niyazi Kutlay'ın Akdeniz Oyunları'nda gönüllüler listesine yazmasıyla bocce sporuyla tanışan Yakın ve Yılmaz, oyunlar boyunca Toroslar Bocce Salonu'nda yarışmacılara su taşıyarak yardımcı oldu.

ŞAMPİYONA HAZIRLIKLARI
Öğretmenlerinin de desteğiyle ilgi duydukları bocceye başlayan Yakın ve Yılmaz, başarılı sonuçların ardından milli takımdan davet aldı. Katıldıkları yarışmalarda dereceler elde eden Yakın, Fas'ın Kazablanka kentinde 28 Ağustos-6 Eylül'de düzenlenecek Dünya Gençler Bocce Volo Şampiyonası'nda, Yılmaz da Tayland'ta 31 Ekim-6 Kasım'da yapılacak Dünya Gençler Bocce Petank Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

"ÇOK SEVİYORUM"
Mehmet Can Yakın, Akdeniz Oyunları'na gönüllü yazıldığını ve oradaki milli sporcuları izleyerek bocceyi sevdiğini, oyunların kendisi için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Yakın, "Boccenin volo branşına başladım. Bu yıl Antalya'da düzenlenen Volo Şampiyonası'nda gençlerde birinci oldum. Milli takım seçmelerinde açık ara birinci oldum" diye konuştu. Yakın ayrıca, Dünya Gençler Bocce Volo Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğini sözlerine ekledi.

"HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ"
Emre Can Yılmaz da yardım ettiği sporcuları dikkatle izlediğini ve kendisinin de bocce sporcusu olabileceğini düşündüğünü ifade etti. Milli sporcu seviyesine kadar yükseldiği için mutlu olduğunu anlatan Yılmaz, "Akdeniz Oyunları adeta hayatımızı değiştirdi. Olimpiyatların ardından hocamın da desteğiyle petanka başladım ve başarılı olunca milli takıma seçildim. Şimdi de Tayland'ta yapılacak Dünya Gençler Bocce Petank Şampiyonası'nda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü milliler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN