Şahinbeyli çocuklara dev dinozor parkı

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Şahinbeyli çocuklara dev dinozor parkı
Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve Türkiye'nin en büyük parkı unvanını elinde bulunduran Yeşilvadi'ye 19 dinozor maketinden oluşan tematik park yapıldı. Türkiye'nin en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Yeşilvadi'ye; Masal Kahramanları Parkı, Macera Parkuru, Macera İp Parkuru gibi alanlar inşa ederek her yaştan kişinin parkta keyifli dakikalar geçirmesini amaçlayan Şahinbey Belediyesi, 10 bin metrekare alan üzerine kurduğu Dinozor Park'la tarih öncesi yaratıkları günümüze taşıdı.

HAREKETLİ 19 DİNOZOR

Hareketli ve sesli 19 dinozor maketinden oluşan park daha yapımına başlarken büyük ilgi görmüştü. 3'üncü etapta 10 bin metrekare alan üzerine yapımı tamamlanan en yükseği 5.50 metre boyunda 16 metre uzunluğunda olan, en küçüğü ise 1.40 metre boyunda ve 3 metre uzunluğunda olan dinozor maketlerinin 14'ü yerinde sabit dururken 5 tanesi ise üzerine binilerek alan içerisinde dolaşım sağlıyor. Yerinde sabit duran dinozorlar üzerlerindeki sensörler sayesinde yanına yaklaşılınca ses çıkararak baş ve kuyruklarını hareket ettirebiliyor.

"ÇOCUKLAR TANISIN İSTEDİK"
Yeni yetişen neslin dünya üzerindeki yaşamı sonlanan hayvanları görebilmesi ve tanıyabilmesi adına dinozor parkı kurduklarını dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Yeni yetişen neslimizin bu hayvanları görmesini, tanımasını istedik. Özellikle çocuklarımızın dikkatini çekecek şekilde tasarlanmış durumda" dedi. Yaşamış en büyük etçil dinozorlardan birisi olan T-Rex ve en büyük otçul dinozorlardan birisi olan Diplodocus'un maketlerinin de bulunduğu dinozor parkının, düzenlemelerden sonra ziyarete açılacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbeyli çocuklara dev dinozor parkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN