Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukur Mahallesi halkı muhtardan çok memnun

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Çukur Mahallesi halkı muhtardan çok memnun
Gaziantep Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Çukur Mahallesi Muhtarı Aladdin Demir, mahallesinin temizliğinden, haşerelere karşı ilaçlamaya kadar, her türlü hizmete ücretsiz koşuyor. Akşamları, sokak aralarındaki çöpleri toplayan Muhtar Demir, "Her şeyi de belediyeden beklemek doğru olmaz" diye konuştu.

'HİZMETKâR DEMEK'
Mahallede Suriyeli ve Türk vatandaşların, evlerinin, iş yerlerinin ilaçlamasını herhangi bir ücret talep etmeden yaptığını ifade eden Demir, "İlaçlama için bir telefon açtıkları zaman, gidip yapıyorum. Muhtar demek bir mahallenin hizmetkarı demek, yani böyle düşüneceksin. Mesela elektrik arızası, çöp sorunu, ilaçlama sorunu, mahalledeki bu gibi sorunları bitirmek için, bir muhtarın gece gündüz çalışması lazım. Mesela işim bittikten sonra, şöyle bir mahalleye bakarım nerede oynayan bir taş varsa, nerede bir yanmayan ışık varsa, sokak ampulü varsa bunları tespit ederim. Gerekli yerlere bildiririm" dedi.

HER İŞE KOŞUYOR
Haşerelerin çok olduğu bu sıcak aylarda, bir telefon açtıklarında Muhtar Aladdin Demir'in sırtına ilaç pompasını kurarak anında geldiğini dile getiren Çukur Mahallesi sakinleri ise "Şimdiye kadar böyle bir uygulamayı hiçbir muhtarda görmedik. Muhtarımızdan yerden göğe kadar memnunuz. Mahalle muhtarımız her türlü işimize koşuyor. Muhtarımız ilaçlama yaparak hizmet veriyor, sular gittiğinde suyla, elektrik gittiğinde elektrikle ilgileniyor. Herhangi bir sorunumuz olduğunda kendisine iletiyoruz" dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukur Mahallesi halkı muhtardan çok memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN