Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak hayvanları sahipsiz kalmadı

Giriş Tarihi: 11.8.2015
Sokak hayvanları sahipsiz kalmadı

KİHAYKO üyeleri ile Çukurova Belediyesi Halk Masası ekipleri, gün boyunca sahipsiz sokak hayvanlarını besleyip, hasta olanları tedavi etti

Adana sıcağında hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanları, hayvanseverlerin desteğiyle aç ve susuz kalmaktan kurtuluyor. Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ile Çukurova Belediyesi Halk Masası'nın birlikte gerçekleştirdiği etkinlik çerçevesinde barınak ziyareti ve sahipsiz sokak hayvanlarının besleme ve tedavisi yapıldı.

TEDAVİ YAPILDI

Geniş katılımın olduğu etkinlikte ilk olarak Çukurova Belediyesi'ne ait Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edildi. Barınak beslemesi sonrası Çatalan bölgesinde yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının beslemesine geçen ekip, veteriner hekim eşliğinde pek çok hasta ve uyuz durumdaki sokak hayvanına da tedavi uyguladı. Gün boyu süren etkinlikte sıcaklardan bulanan hayvanlara su ve kuru mama dağıtıldı.

TOPLUMSAL MESAJ

KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, "Çukurova Belediyesi ile son zamanlarda yaptığımız pek çok ortak proje var. Sokak hayvanları ve çevre konusundaki projeleri Belediye Başkanı Soner Çetin'in desteğiyle hayata geçirdik. Aşama aşama bu projeleri hayata geçireceğiz. Amacımız topluma hassasiyet ve çözüm odaklı mesajlar vermek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak hayvanları sahipsiz kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN